Hejt dotyka zarówno gwiazdy jak i ludzi nie mających statusu osoby powszechnie znanej. Szczególnie bolesna jest dyskryminacja ze względu na płeć i pochodzenie. Małgorzata Rozenek, Hanna Lis i Weronika Rosati wzięły udział w szczególnym projekcie Showmaxu, z którego dochód będzie przekazany Centrum Praw Kobiet. Postanowiły rozprawić się z hejtem.

Hejt na Gessler za reklamę przetworzonych truskawek: SPRZEDAŁA się Pani!

Na krótkim filmiku gwiazdy czytają wulgarne komentarze na swój temat. Słowa Internatów są szokujące.

Hanna Lis, w ramach promocji projektu, wstawiła na Instagrama wymowny wpis. Dziennikarka na co dzień musi walczyć z opiniami pełnymi nienawiści:

– Udzielając milczącego przyzwolenia na nienawiść (w sieci i życiu publicznym) hodujemy nowotwór, który rozprzestrzenia się i niszczy. Dorosłych i dzieci. Pokolenia całe. Najbardziej boję się o dzieci, bo sama jestem matką, a kiedyś przecież byłam dzieckiem (z załączonego zdjęcia). Za „moich czasów” nie było jednak świetnie prosperującej (💰💰💰) machiny „hejtu”.

– napisała.

Hejt na sukienkę Kim: OKROPNA! Szkodzisz środowisku!

Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie pomoże w walce z mową nienawiści. Zobaczcie poruszające nagranie polskich gwiazd. Myślicie, że akcja przyniesie oczekiwane rezultaty?

„Gruba, brzydka, dziwna”. „Pedał , żydek, pokraka”. „Resortowe dziecko, prawak, lewak”. W naszym wyimaginowanym “katolickim kraju”(bo gdybyśmy istotnie żyli w takim kraju, nie byłoby w nim tyle nienawiści) mamy ważną lekcję do odrobienia. Lekcję miłości bliźniego. Udzielając milczącego przyzwolenia na nienawiść (w sieci i życiu publicznym) hodujemy nowotwór, który rozprzestrzenia się i niszczy. Dorosłych i dzieci. Pokolenia całe. Najbardziej boję się o dzieci, bo sama jestem matką, a kiedyś przecież byłam dzieckiem (z załączonego zdjęcia). Za „moich czasów” nie było jednak świetnie prosperującej (💰💰💰) machiny „hejtu”. Przeczytajcie załączony post młodej dziewczyny. Chcielibyście, żeby to spotkało Wasze dziecko? Słowa potrafią zabić. Sprzeciwmy się proszę nienawiści. ❤️ #napoczątkubyłosłowo #showmaxpolska

Post udostępniony przez Hanna Lis (@hanna_lis)