J.K. Rowling autorka „Harry’ego Pottera” chce pociągnąć do odpowiedzialności kilku aktywistów walczących o prawa osób transpłciowych za „zastraszanie” jej. To właśnie oni mieli opublikować zdjęcie jej prywatnego adresu domowego, w którym Rwoling mieszka ze swoimi dziećmi w social mediach.

Cage jest wampirem, a J.K. Rowling nie napisała Harry’ego Pottera

J.K. Rowling i jej potyczki z LGBTQ+

56-letnia pisarka fantasy potępiła ich zachowanie w ognistym poście na Twitterze, który od poniedziałkowego popołudnia zgromadził tysiące polubień.

W zeszły piątek adres mojej rodziny został opublikowany na Twitterze przez trzech aktywistów – napisała Rowling.

Rwoling powiedziała, że ​​otrzymuje niekończące się groźby z powodu jej komentarzy i wypowiedzi, które niektórzy uważają za transfobiczne.

Działania aktywistów zbyt ostre?”

Muszę założyć, że @IAmGeorgiaFrost, @hollywstars i @Richard_Energy_ uważali, że zastraszą mnie przed występowaniem w obronie praw kobiet opartych na płci –  napisała w poście na Twitterze.

Holly Stars, Richard Energy i Georgia Frost to aktywiści, których oskarżyła J.K. Rowling, twierdząc, że „robili sobie zdjęcia przed naszym domem, starannie ustawiając się, aby nasz adres był widoczny”. Według brytyjskiego dziennika Daily Mail na jednym ze zdjęć widać trio trzymające znaki przed domem pisarki w Edynburgu z wyraźnie widocznym adresem autorki w tle.

J.K. Rowling wyznała, że była wykorzystywana seksualnie. Była też ofiarą przemocy domowej

Wojna między J.K. Rowling, a społecznością LGBTQ+ trwa od czerwca 2020, kiedy to skrytykowała artykuł, w którym było napisane „ludzie, którzy mają menstruacje”. Brytyjska multimilionerka oburzyła się faktem, że żyjemy w czasach, w których trzeba być tak poprawnym, że nie można używać słowa „kobieta”?

„Jeśli płeć, z którą się rodzimy fizycznie nie jest prawdziwa, nie ma zatem pociągu do tej samej płci. Jeśli płeć nie jest prawdziwa, rzeczywistość kobiet na całym świecie zatem zostaje wymazana”, napisała J.K. Rowling.

A jakie jest wasze zdanie?

J.K. Rowling Fot. Gisele Tellier / Zuma Press / Forum

Sonda

poll-violet

Co uważacie na temat sporu J.K. Rowling?

Fot. Phil Loftus / Capital pictures / Forum

J.K. Rowling