Jacek Braciak przez 4 lata był żonaty z Iloną Braciak, producentką filmową z którą miał dwie córki: Zofię oraz Jadwigę, następnie spotykał się z  Mają Hirsch, z którą doczekał się kolejnej córki, Marii. Obecnie od kilku lat jest związany z Agatą Buzek.

Jacek Braciak nie ma już córki – ma transpłciowego syna

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o wyznaniu Jacka, który w wywiadzie udzielonym magazynowi „Zwierciadło” przyznał, że jedna z jego córek jest tak naprawdę transpłciowym synem.

Jacek Braciak zrobił COMING OUT dziecka BEZ JEGO ZGODY!

Jak się jednak okazuje…nie uzgodnił tego wcześniej z synem, który zwrócił mu na to uwagę. W rozmowie z Newsweekiem zaznaczył, że nie miał świadomości, że powiedział coś niestosownego:

Przyznam szczerze: nie widziałem nic niestosownego w nadmienieniu w wywiadzie, że miałem trzy córki, a teraz mam dwie córki i syna. Kompletnie nie byłem świadomy doniosłości, jak się okazało, tego sformułowania. Ale natychmiast po tym rozmawiałem ze swoim synem, który mi zwrócił uwagę, że powinienem był zapytać go o zgodę.

Wcześniej, po wrzuceniu wyznania o transpłciowości Konrada, Jacek Braciak znalazł się również na celowniku użytkowników Twittera, którzy zarzucali mu deadnaming, czyli użycie w wywiadzie starego imienia dziecka sprzed coming outu.

Aktor zapewnił jednak, że przeprosił Konrada, a syn nie ma do niego żalu:

Oczywiście, przeprosiłem. I o zgodę na rozmowę z panem już zapytałem, dopytując o pewne rzeczy techniczne, przygotowując się, żeby nie walnąć babola, nie zrobić niedźwiedziej przysługi. Konrad powiedział, że ma do mnie zaufanie, a przy okazji, że jest dumny ze mnie. I tu się wymieniliśmy uprzejmościami i zapewnieniami miłości.”

Agata Buzek i Jacek Braciak razem na premierze filmu. Jednak się nie rozstali? (ZDJĘCIA)

scena z: Jacek Braciak, Agata Buzek, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Jacek Braciak

Jacek Braciak fot. Podlewski/AKPA

Jacek Braciak szczerze o tym, dlaczego nie zagrał w „Brzyduli 2”: „Wyglądają, jakby robiła je jedna osoba”

scena z: Jacek Braciak, SK:, , fot. Baranowski/AKPA