Kontynuacja „Brzyduli” okazała się strzałem w dziesiątkę. Drugi sezon niczym nie odbiega od pierwszego. Widzowie są zachwyceni scenariuszem serialu. Powstają nawet grupy facebookowej dla fanów „Brzuduli”.

Jacek Braciak o serialach

Jacek Braciak pojawił się publicznie z Agatą Buzek (ZDJĘCIA)

Niestety w drugiej części nie pojawił się Jacek Braciak, który był ulubieńcem widzów. Wcielał się w rozkapryszonego projektanta – Pshemko. Na jego miejsce pojawił się Piotr Rogucki, ale pojawia się na ekranie sporadycznie.

Jacek Braciak zdradził, dlaczego nie chciał wystąpić w kontynuacji serialu w książce „Zawód: aktor”, Jacka Wakara.. Tłumaczy, że zdarza mu się dostawać propozycje seriali z TVN-u, ale one są wszystkie takie same i z taką samą obsadą.

 Mam wrażenie, że scenariusze, dialogi są pisane jak w epoce Adama Bahdaja, a autor ma trzydzieści lat. Facet w moim wieku na przykład mówi: „Gdybym wiedział, tobym się z nią nie chajtał”. Na litość boską, kto tak mówi? Albo tak: „Masz jakieś alko?”. Ręce opadają. Same kalki, figury, sztance. Tam nie ma ludzi, nie ma życia. Wiecznie te damy w swetrach z za długimi rękawami patrzą na Warszawę nocą… Widzę role, sposób opowiadania, reżyserię nie do odróżnienia. Tam pracują różni reżyserzy, ale jeśli ogląda się te seriale jeden po drugim, wyglądają, jakby robiła je jedna osoba – tłumaczy aktor.

W nowej „BrzydUli” nie zobaczymy ZNACZĄCEJ postaci. „Teraz gra głównie w filmach”

Dodaje, że seriale postrzegał jako sposób na zarobienie dużych pieniędzy. Przyznaje, że „Brzydula” była niezła, ale „Prosto w serce” koszmarne.

Ale ja z tego żyłem przez półtora roku. Miałem szczęście, że zagrałem w „Ja to mam szczęście”, które było dobrym serialem, miałem tam dużo dni zdjęciowych, a co za tym idzie – dużo pieniędzy. Nie traktowałem i nie traktuję tego zawodu jako misji, posłannictwa, to jest moje źródło utrzymania – zdradził w książce „Zawód: aktor”, autorstwa Jacka Wakara.

Jacek Braciak wstydził się, że pochodzi ze wsi

Jacek Braciak 2020

Jacek Braciak. Fot. Baranowski/AKPA

Jacek Braciak z Brzyduli

„Brzydula” – plan serialu, 14.08.2008r. Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

 Łukasz Garlicki, Jacek Braciak

„Brzydula” – plan serialu, 14.08.2008r. Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA