Jarosław i Jacek Kurscy są symbolem politycznego podziału w Polsce. Bracia od kilku lat ze sobą nie rozmawiają przez inne poglądy polityczne. Spięcia nasiliły się w 2016 roku, kiedy Jacek Kurski został prezesem Telewizji Polskiej i wówczas jego brat protestował pod siedzibę stacji TVP.

Jacek Kurski wziął drugi ślub kościelny. Pojawiło się mnóstwo osobistości (ZDJĘCIA)

Jarosław i Jacek Kurscy są pokłóceni

Jacek Kurski przez 17 lat do grudnia 2023 roku był wicenaczelnym „Gazety Wyborczej”, a obecnie jest przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego.

Teraz Jacek Kurski w rozmowie z Żurnalistą opowiedział o relacji z bratem. Przyznaje, że nie rozumie zachowania brata, ale zdradza, że w dzieciństwie mieli bardzo dobre relacje: „Było wiele momentów miłości braterskiej w dzieciństwie i wspominam to z rozrzewnieniem”. Niestety Jarosław Kurski odwrócił się od brata, kiedy ten objął stanowisko prezesa TVP:

No coś mu się stało. Przeniósł spór polityczny na relacje z bratem, to coś zdumiewającego dla mnie. Owszem były różnice polityczne, ale do 2015 roku Jarek się zachowywał normalnie. Kiedy zostałem prezesem telewizji, Jarek stanął na czele „KOD-owskiej” demonstracji, która przeszła przez Plac Powstańców i wykrzykiwał jakieś straszne rzeczy na Prawo i Sprawiedliwość, a zakończył wystąpienie: „A poza tym pamiętajcie, że nie wszyscy Kurscy są do kitu”. Ja szczerze mówiąc, prawie kawą się oblałem, jak to usłyszałem, bo taki tekst do obcych ludzi, jakiś nawiedzonych KOD-ziarzy – mówi Jacek Kurski.

WŚCIEKŁA Joanna Kurska POZYWA TVP! Wydała kolejne oświadczenie, uderza w Donalda Tuska

Uważa, że gdyby to jego brat odnosił sukcesy, to pewnie by mu pogratulował: „Gdyby on został prezesem telewizji, to bym mu pogratulował i się cieszył z tego. Natomiast on odczuwał jakiś imperatyw wyrzygania na brata, że go nie cierpi z tego powodu – życiowego sukcesu”. 

To było strasznie przykre, pamiętam, że mama też to bardzo przeżyła. Co gorsze mama w tym samym roku odeszła i póki ona była, to jeszcze o te relacje dbała – przyznaje Jacek Kurski u Żurnalisty.

Jacek i Joanna Kurscy zachwycają się córką: „Jak głaszczę ją po główce, to czuję włosy męża”

Joanna Kurska, Jacek Kurski, SK:, , fot. AKPA

Joanna Kurska, Jacek Kurski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Joanna Kurska, Jacek Kurski, Anna Klara Teodora Kurska, fot. Piętka Mieszko/AKPA