Jednak za każdym razem zanim kupimy nowe kurtki damskie, pewnie zastanawiamy się, czy mamy do czego nosić akurat ten model? Okazuje się, że noszenie kurtek wcale nie jest takie łatwe. Nie wystarczy, że będzie to najnowszy lub najmodniejszy model na rynku. Trzeba jeszcze dopasować kurtkę do okoliczności. Jak to zrobić?

Kurtki damskie — fasony, które warto znać

Przeglądając choćby kurtki damskie w sklepie Half Price, można zobaczyć, że dostępne są bardzo różne modele. Krótkie, dłuższe, szersze, bardziej dopasowane, z kapturem lub bez — to tylko kilka opcji, które znajdziemy w Half Price. A do tego mogą występować w przeróżnych kolorach, jak i być wykonane z różnych materiałów. Właśnie dlatego poszukiwania kurtki damskiej warto zacząć od określenia fasonu, jaki nas interesuje. Inaczej spędzimy godziny na przeglądaniu kurtek w Half Price, bo dostępne są tam setki modeli od różnych producentów.

Ogólnie możemy podzielić kurtki na: sportowe, codzienne i wyjściowe. Najbardziej popularne są jednak kurtki o długości do bioder. Są one wygodne w noszeniu, ciepłe i mogą mieć również odmienne fasony. Oczywiście są też modele o długości cropped lub dłuższe za pośladki, a nawet kończące się w okolicy kolan. Modele o tych długościach również można podzielić na sportowe, uniwersalne i bardziej eleganckie.

Jak dopasować kurtkę do okoliczności?

Na stok narciarski nie pójdziemy w eleganckim płaszczu z wełny, a do pracy nie przyjdziemy w snowboardowym kombinezonie. Czasami dopasowanie kurtki damskiej do okoliczności nie jest takie łatwe. Trzeba się zastanowić co pasuje, a nawet co wypada założyć. A może nawet zastosować się do zasad savoir-vivre?

Ubierając się, dopasowujemy również kurtkę do swojego stylu. Przykładowo wkładając elegancką sukienkę, włożymy również elegancką kurtkę. Ale już idąc na zakupy, założymy cokolwiek, byle było nam ciepło. Istotne jest, aby sama kurtka korespondowała z wydarzeniem. Za każdym razem, gdy wydarzenie jest oficjalne lub odbywa się w podniosłych okolicznościach, należy wyglądać elegancko. Wtedy sprawdzi się kurtka o prostym kroju, uszyta z prostego materiału, a najlepiej również jednokolorowa. Jeśli zaś wybieramy się po prostu na spotkanie ze znajomymi, możemy założyć swobodną kurtkę, która może być także kolorowa czy wykonana z różnych materiałów. Z kolei, gdy uprawiamy sporty zimowe, warto postawić na specjalne kurtki przeznaczone dla osób aktywnych zimą.

Czy istnieje kurtka uniwersalna?

Można się zastanawiać, czy może wystarczy kupić jedną kurtkę, w której będziemy chodzić przez cały sezon. Tutaj można powiedzieć wprost, że to zależy. Jeśli nie uprawiamy sportu, nie potrzebujemy kurtki sportowej. Jeśli nie mamy w pracy dress code’u, to z kolei nie musimy kupować bardzo eleganckiej odzieży wierzchniej. Natomiast sporo kurtek damskich o tzw. wyglądzie casual z powodzeniem się sprawdzi jako ta jedna kurtka na cały okres.

Kurtka o prostym kroju, bez dodatkowych ozdób, w stonowanym kolorze może być dla nas kurtką uniwersalną. Sporo osób mówi, że najlepszy jest kolor czarny. Jednakże i grafit, granat, szarość, a nawet beż są kolorami, które są eleganckie i pasują do strojów w wielu różnych kolorach i wzorach. Bardzo istotne jest, aby kurtka, którą chcemy nosić na co dzień i założyć na jakąś ważniejszą okoliczność, była w stylu minimalistycznym. Wtedy będzie nam pasować do każdego ubrania, jak i wyjścia. Niezależnie czy musimy iść na spotkanie biznesowe, czy też wychodzimy po prostu na spacer.

 

Artykuł partnera