Janusz Korwin-Mikke (77 l.), lider Konfederacji, to kolejny polityk, który wziął udział w zapoczątkowanej przez raperów akcji #hot16challenge2. Ma ona na celu zebranie pieniędzy i wsparcie służby zdrowia. Kontrowersyjny tekst wyzwania sprawił jednak, że został zgłoszony do rozpatrzenia przez Komisję Etyki.

Andrzej Duda wziął udział w #Hot16Challenge2: A wystarczyło przekazać 2 mld na ochronę zdrowia, zamiast na TVP

Janusz Korwin-Mikke wziął udział w #hot16challenge2

Janusz Korwin-Mikke został nominowany przez Zbigniewa Stonogę. Na teledysku widzimy go z szablą i pistoletem.

Dla ojczyzny ratowania zamiast rzucać się przez morze, trzeba wziąć takiego drania, obciąć jaja albo gorzej. Więc pier*****i socjaliści muszą wisieć zamiast liści – brzmi fragment tekstu.

Tekst wyzwania został uznany za niedopuszczalny przez jednego z posłów Lewicy, Macieja Kopca, który zgłosił go do Komisji Etyki.

Składam zawiadomienie do Komisji Etyki w sprawie skandalicznego zachowania posła Konfederacji, Korwin-Mikkego. Jeśli 30 lat w polityce nie nauczyło pana posła nawet przyzwoitego języka, powinien z niej, po prostu odejść.

Nie możemy godzić się na używanie mowy nienawiści przez jednego z urzędujących posłańców narodu i nie możemy tłumaczyć w żaden sposób nawoływania do mordów, tym bardziej – wizją artystyczną czy sposobem ekspresji osoby publicznej.

Zobaczcie, co wyprawia Korwin-Mikke. Fani: brak szacunku do kobiet!

A jakie jest Wasze zdanie na temat nagrania Korwina-Mikke?