To się nazywa miłość! Japońska księżniczka Mako właśnie poślubiła swojego chłopaka – „człowieka z ludu”,  rezygnując z królewskiego tytułu w imię miłości, co mocno podzieliło opinię publiczną jej ojczyźnie.

Księżniczka Beatrice ujawniła imię córki. Jest bardzo nietypowe

Japońska księżniczka Mako wyszła za mąż

30-latka związała się dziś z ukochanym Kei Komuro, którego poznała na uniwersytecie. Po 8-letnim związku zakochana para powiedziała sobie sakramentalne „tak”, z dala od tłumów, przepychu i kamer. Dawniej księżniczka Akishino, teraz przybrała nazwisko męża – Mako Komuro.

Mako została sfotografowana, jak opuszcza swoją rodzinną rezydencję w Akasaka Estate we wtorek, kłaniając się ojcu, księciu Akishino i matce, księżnej Kiko, po czym przytula się z siostrą księżniczką Kako.

Po skromnej uroczystości zaślubin nowożeńcy zorganizowali konferencję prasową, która odbyła się w sali hotelowej, za którą zapłacili sami. Podczas konferencji para przeprosiła za wszelkie cierpienia, jakie spowodował ich związek.

Był to pierwszy raz od 4 lat, kiedy zostali razem sfotografowani. Czytając przygotowane oświadczenie, Mako broniła swojej decyzji o małżeństwie, opisując Kei jako „niezastąpionego” i dodając, że „nasze małżeństwo jest niezbędnym krokiem, abyśmy mogli chronić nasze serca”.

Księżniczka Charlotte jest nazywana inaczej w szkole niż w domu

Skrytykowała także doniesienia prasowe napisane w czasie trwania ich zaręczyn, które oskarżyła o rozpowszechnianie fałszywych informacji i rozsiewanie „jednostronnych plotek”, które, jak powiedziała, pozostawiły jej „uczucie smutku i bólu”.

„Kocham Mako. Mamy tylko jedno życie i chcę, żebyśmy spędzili je z tą osobą, którą kochamy […] Jest mi bardzo smutno, że Mako jest w złym stanie psychicznym i fizycznym z powodu fałszywych oskarżeń”, wyznał Kei Komuro.

Para miała wziąć ślub już 3 lata temu, ale ślub został opóźniony z powodu skandalu finansowego związanego z niespłaconym długiem matki Keia i sugestiami, że żeni się on z księżniczką dla pieniędzy.

W następstwie skandalu Kei Komuro przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby studiować prawo, a niedawno ukończył Fordham University w Nowym Jorku, gdzie obecnie pracuje w firmie prawniczej.

Kate i William pokazali nowe zdjęcie księżniczki Charlotte: „Przepiękna”

Wrócił do Tokio w zeszłym miesiącu, zanim ogłoszono, że para w końcu się pobierze. Mako i Kei planują wyjechać do Stanów i tam prowadzić spokojne życie z dala od pałacu.

Księżniczka Mako i jej mąż Kei Komuro Fot. Forum

Księżniczka Mako Fot. HANDOUT / Reuters / Forum