W „A Real Pain” (tłum. prawdziwy ból) Jessego Eisenberga zgarnął wielominutową owację na stojąco, podczas trwającego festiwalu Sundance. Informacja jest o tyle ciekawa, że film został nakręcony w Polsce, a jedną z producentek jest Emma Stone.

Jesse Eisenberg opowiada o swojej podróży do Polski

Jesse Eisenberg i Kieran Culkin wcielają się w odmiennych os siebie kuzynów Davida i Benjiego – Żydów z Nowego Jorku. Ci wyruszają w podróż do Polski w poszukiwaniu życia, jakie wiodła przed Holokaustem ich niedawno zmarła babcia.

David to zakręcony neurotyk z zaburzeniami kompulsywno-obsesyjnymi, podczas gdy Benji to czarujący wariat, bez perspektyw, z wyjątkiem gadki, która jest równie zabawna, jak i złośliwa.

Jesse Eisenberg i elementy biograficzne

Podczas swojej podróży do Polski odwiedzają obóz koncentracyjny, oglądają Polskę przez okna pociągu, zmagają się z próbą samobójczą jednego z nich i zastanawiają się, jak ich własny ból wypada w porównaniu z bólem, jakiego doświadczyli ich przodkowie podczas Holokaustu. Jesse Eisenberg w filmie zawarł wiele elementów z życia jego własnej rodziny.

Janda ze specjalną nagrodą na festiwalu Sundance

Zawsze interesowałem się Polską. Moja rodzina pochodzi z Polski. Byłem bardzo blisko z ciotką mojego taty, która urodziła się w 1912 roku i przebywała w Polsce do 9 roku życia. Zawsze opowiadała mi historie o tym, jak miała wspaniałe relacje z Polakami. Było to trochę sprzeczne z tym, co słyszałem, gdy dorastałem, na temat stosunków polsko-żydowskich, wyznał Jesse Eisenberg.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: