Joanna Koroniewska nie miała łatwego dzieciństwa. Kiedy była małym dzieckiem, jej ojciec Leszek wyemigrował z Polski i opuścił rodzinę. Okazało się, że miał żonę i spodziewał się dziecka. Jej mama zmarła, gdy kończyła studia aktorskie. Joanna Koroniewska sama założyła rodzinę z Maciejem Dowborem, z którym ma dwie córki: Janinę i Helenę. Niestety mimo cierpienia w młodzieńczym wieku, dorosłe życie także jej nie rozpieszczało – aktorka dwa lata temu wyznała, że pięciokrotnie poroniła.

Dziś udało jej się stworzyć kochającą, szczęśliwą rodzinę, a w nowym wywiadzie dla „Twojego Stylu” postanowiła opowiedzieć o swoich relacjach z mężem, stracie mamy oraz swoim zniknięciu z show-biznesu.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor KUPILI DOM w Hiszpanii! Zaprosili kamerę do środka

Joanna Koroniewska o swoim małżeństwie z Maciejem Dowborem i zniknięciu z mediów

Jak się okazuje, 5 lat temu Joanna Koroniewska będąc już po kilku poronieniach, zaszła w kolejną, trudną do utrzymania ciążę, która wymusiła na niej ograniczenie aktywności i leżenie w łóżku. W tym czasie media zaczęły rozpisywać się o końcu jej kariery aktorskiej. Joanna i Maciej wymyślili więc „Domówki u Dowborów” na Instagramie, dzięki którym nie utraciła kontaktu z fanami:

„Domówki” wymyśliliśmy w czasie pandemii, ale zaczęło się wcześniej, w trudnym dla mnie czasie. Mówię o tym pierwszy raz. Pięć lat temu przeżyłam dramat związany z oczekiwaniem na drugie dziecko. Byłam po kilku poronieniach, wielu próbach zajścia w ciążę. Pojawiła się szansa na jej utrzymanie, ale musiałam leżeć przez niemal dziewięć miesięcy. Codziennie budziłam się w potwornym strachu o dziecko. W tym czasie pojawiły się wyssane z palca publikacje w stylu: „Koroniewska zniknęła!”, „Skończyła się jako aktorka”. Nie chciałam tego komentować, ważna była tylko ciąża. W tamtej sytuacji Instagram okazał się lekarstwem.

Jednocześnie aktorka zaznaczyła, że nigdy nie była chętna do dzielenia się całą swoją prywatnością w mediach, dlatego Instagram pozwalał jej dzielić się tylko tym, co uważała za stosowne:

Nie opisywałam, z czym się mierzę, nie fotografowałam się z brzuchem, ale czułam przychylność tych, którzy do mnie pisali. Jakby wiedzieli, że wsparcie jest mi potrzebne. Wtedy przekonałam się, że Instagram może generować więzi, które nie są powierzchowne. Odkryłam zasadę: mimo że nie mówisz o sobie wszystkiego, nie odsłaniasz prywatności, możesz być interesująca dla innych. Możesz dać im coś od siebie i coś wartościowego dostać. Uznałam, że to medium dla mnie. Jestem ekstra- i introwertyczką w jednym. Mam dużą otwartość na ludzi, jednocześnie mały krąg przyjaciół. Nie lubię dzielić się wszystkim.

Joanna zdradziła też jak czuje się w małżeństwie z Maciejem Dowborem. Choć zdarzały się sytuacje, że związki innych par pokazywane w mediach społecznościowych zdawały się być bardziej idealne i bajkowe i generowały frustrację, na koniec okazywało się, że ich własnemu małżeństwu niczego nie brakuje:

(…) Nie jesteśmy małżeństwem lepszym od innych. Nie koloryzuję naszej więzi w wywiadach. Nauczyłam się nie oceniać związków. Wiem, że to, co na zewnątrz wygląda wzorowo, w środku może być inne. Kiedyś przeczytałam tekst o znanej parze, która chwaliła się swoją superrelacją. Poszłam do Maćka z pretensją: „Tutaj jest napisane, że kiedy ona jest w ciąży, on solidarnie tyje razem z nią. A ty co? Ty chudniesz, kiedy mój brzuch rośnie!”. Po jakimś czasie okazało się, że ten mężczyzna odszedł do innej, gdy dziecko miało zaledwie kilka miesięcy. Dowbor skwitował: No i widzisz?

Następnie dodała, że ich relacja z roku na rok jest coraz lepsza, a obydwoje łączą trudne przeżycia z przeszłości:

Mój mąż zyskuje z każdym rokiem. Nasza relacja także. Szanujemy się, doceniamy. No i wciąż jest między nami ogień. Nie mam na myśli tylko sfery fizycznej. Nie mogłabym być z kimś, kto mi nie imponuje. Mój mąż chyba symetrycznie czuje to samo. Myślę jednak, że tym, co nas scala najsilniej, jest fakt, że oboje pochodzimy z rozbitych domów i zależy nam na tworzeniu stabilnej rodziny.

Joanna Koroniewska pokazała FIKUŚNY „strój” do pracy. Wygląda jak z filmu Pretty Woman!

scena z: Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Joanna Koroniewska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor na ściance.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor na ściance. Fot.Instagram/joannakoroniewska.

scena z: Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Joanna Koroniewska w koronkowej mini

Joanna Koroniewska w koronkowej mini fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Joanna Koroniewska wspomina PORONIENIE. Pokazała zdjęcie z porodówki

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska w objęciach

Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska/fot. AKPA

scena z: Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA