Kacper Tekieli – polski alipinista, instruktor a prywatnie mąż Justyny Kowalczyk zmarł w skutek lawiny śnieżnej, 17 maja 2023 roku w szwajcarskich Alpach, gdzie podjął się zdobywania kolejnych czterotysięczników. Podczas wyprawy towarzyszyła mu żona Justyna Kowalczyk oraz ich synek Hugon, którzy przebywali w kamperze, gdy wydarzyła się tragedia.

30 maja 2023 roku odbył się pogrzeb Kacpra, który został pochowany na komunalnym Cmentarzu Oliwskim w rodzinnym Gdańsku. Tekieli spoczął w rodzinnym grobowcu, w którym w latach 60-tych XX wieku pochowano malutkie dziecko z jego rodziny.

Po tragicznej śmierci ukochanego, Justyna podczas mowy pogrzebowej obiecała Tekielemu, że z całych sił będzie starała się żyć i nigdy się nie podda oraz nie porzuci miłości do gór, które zabrały jej męża.

Dziś pogrzeb męża Justyny Kowalczyk. Kacper Tekieli spocznie w grobie, który skrywa rodzinną tragedię

Odsłonięto pamiątkową tablicę dla Kacpra Tekielego w Tatrach

Teraz sportsmenka opublikowała zdjęcie symbolicznego grobu Kacpra w Tatrach. 23 września na wielkim kamieniu pod Osterwą umieszczono pamiątkową tablicę poświęconą Tekielemu, która została stanęła obok tablic upamiętniających Wandę Rutkiewicz, Piotra Morawskiego i Tomka Kowalskiego. Na tablicy znalazły się ukochane góry alpinisty, płaskorzeźba kota oraz napis:

Nie żył za karę

W poście na Instagramie, Justyna podziękowała wszystkim, którzy przybyli tego dnia na odsłonięcie pamiątkowej tablicy: „Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wczoraj byli tam ze mną i Hugonkiem”.

IG: justyna.kowalczyk.tekieli

Justyna Kowalczyk spełnia obietnicę daną mężowi. Zamieściła łamiący serce wpis

pasekkozak