W czwartek 18 maja 2023 roku media obiegła wstrząsająca informacja – mąż Justyny Kowalczyk, polski alpinista Kacper Tekieli zginął tragicznie w Alpach, gdzie zdobywał kolejne czterotysięczniki. Wiadomość jako pierwszy przekazał serwis dts24.pl, następnie informację potwierdził dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego w rozmowie z Radiem ZET.

Według jego relacji, Tekieli zginął dzień wcześniej wskutek lawiny śnieżnej, jednak jego ciało odnaleziono dopiero w czwartek rano. Od tamtej pory do pogrążonej w żałobie Justyny Kowalczyk spływają kondolencje i słowa wsparcia, a w sprawie tragicznej śmierci głos zabierają także celebryci.

Nowe informacje w sprawie śmierci Kacpra Tekielego. Akcja ratunkowa rozpoczęła się dopiero następnego dnia

Doda komentuje śmierć Kacpra Tekielego. Jest przerażona, martwi się o Dariusza Pachuta

Teraz śmierć Tekielego skomentowała Doda, która pojawiła się na konferencji poświęconej festiwalowi w Opolu. Piosenkarka bardzo przejęła się tragedią, jaka dotknęła Justynę Kowalczyk i jej synka. Jak przyznała, ona również ma obecnie powody do niepokoju – jej aktualny partner Dariusz Pachut wyjeżdża na niebezpieczną górską wyprawę, a Doda drży o jego los:

Dziś przyszłam tutaj niezbyt szczęśliwa. Jest mi tak smutno. Mój partner jest ze środowiska wspinaczkowego i ja też żyję tym, co się w tym środowisku dzieje i jego smutkami. Okazało się, że mąż Justyny Kowalczyk zmarł tragicznie w Szwajcarii. A mój chłopak z kolei 1 czerwca wylatuje w bardzo niebezpieczną podróż. Będzie zdobywał najwyższe wodospady świata, których Polacy jeszcze nie zdobyli.

Artystka przyznała, że jest naprawdę przerażona wyprawą ukochanego. Jednocześnie podkreśliła, że nawet umiejętności i doświadczenie nie zawsze są w stanie uratować przed tragedią:

To jest koszmar dla mnie. W tej sytuacji nie powiem, żeby mi to dodawało otuchy czy żebym się z tego cieszyła. Szczerze mówiąc, jestem przerażona. Kiedy ja będę występowała w Opolu, on będzie zdobywał jeden z wodospadów w Peru. Ale zaśpiewam, bo jestem w stanie zmobilizować się, jestem profesjonalistką i też wierzę, że tu też nie będzie problemów. Tylko mąż Justyny też był mega profesjonalistą i jednym z lepszych wspinaczy. Zatem rutyna i umiejętności nie zawsze… wiesz… (wystarczają). Ale trzymajmy kciuki – zakończyła.

Doda świętuje 38. urodziny Dariusza Pachuta. Sprezentowała mu tort w kształcie… WODOSPADU!

IG: dodaqueen

IG: dodaqueen

IG: dodaqueen

IG: dariuszpachut

IG: dariuszpachut

pasekkozak

Zakochana Doda szaleje z Dariuszem Pachutem na tandemie i zasypuje Instagram czułościami

scena z: Doda, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Doda, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Doda, fot. AKPA

scena z: Doda, Dżaga, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Doda, SK:, , fot. AKPA