W nocy z 17 na 18 maja w szwajcarskich Alpach w skutek lawiny śnieżnej zginął mąż Justyny Kowalczyk, polski alpinista Kacper Tekieli. 38-latek planował wyrównać rekord znanego szwajcarskiego wspinacza Ueliego Stecka – jedynego wspinacza i himalaisty, który zdobył wszystkie 82 alpejskie czterotysięczniki.

Niestety, 17 maja w trakcie zejścia północną stroną góry Jungfrau, Kacpra Tekielego porwała lawina. Gdy w środę urwał się z nim kontakt, natychmiast powiadomiono szwajcarskie służby górskie. Ze względu na złe warunki atmosferyczne, akcja ratunkowa rozpoczęła się dopiero następnego dnia około godziny 7 rano. To właśnie wtedy helikopter z ratownikami zdołał wlecieć do doliny, w której odnaleziono ciało Kacpra. W tym samym czasie w Szwajcarii przebywała Justyna Kowalczyk z ich 1,5-rocznym synkiem.

Nowe informacje w sprawie śmierci Kacpra Tekielego. Akcja ratunkowa rozpoczęła się dopiero następnego dnia

Pogrzeb Kacpra Tekielego. Znamy szczegóły

Dziś, 30 maja 2023 roku o godzinie 14:30 w Gdańsku odbędzie się pogrzeb i ostatnie pożegnanie Kacpra Tekielego. Mężczyzna zostanie pochowany na komunalnym Cmentarzu Oliwskim w rodzinnym Gdańsku. Jak poinformował „Fakt”, Tekieli zostanie pochowany w pięknej alei otoczonej drzewami, w grobowcu skrywającym inną, rodzinną tragedię:

Kacper Tekieli zostanie pochowany w wyjątkowej alei otoczonej drzewami, w której znajdują się małe mogiły. Wśród nich znajduje się jedna, w której pochowano w latach 60-tych XX wieku malutkie dziecko z jego rodziny. – czytamy na stronie serwisu.

Tragedia! Mąż Justyny Kowalczyk nie żyje. Miał zaledwie 38 lat

Justyna Kowalczyk apeluje do żałobników. Prosi o dary dla schroniska

O szczegółach pogrzebu poinformowała żona zmarłego, Justyna Kowalczyk, która jednocześnie wystosowała specjalny apel do żałobników:

Pogrzeb Kacperka odbędzie się 30.05.2023 o 14.30 w Gdańsku na Cmentarzu Oliwskim. Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd. wspomóc schronisko dla zwierząt! Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał.

Justyna poprosiła również o uszanowanie prywatności jej rodziny, w tym syna pary, Hugona:

Bardzo również proszę o uszanowanie  prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty. Pożegnanie będzie miało charakter świecki. Justyna.

Justyna Kowalczyk ujawnia ostatnią wiadomość do męża i jego ostatnie zdjęcie!

pasekkozak