Justyna Pochanke (48 l.) latem ubiegłego roku po 19 latach postanowiła odejść z „Faktów” TVN i TVN24. Dziennikarka podziękowała za współpracę i nie podała powodów odejścia. Na jej miejsce przyszedł Piotr Kraśko.

Justyna Pochanke o odejściu z TVN

Justyna Pochanke po 19 latach odchodzi z „Faktów” TVN i TVN24

Później okazało się, że dziennikarka odeszła z TVN przez przytłoczenie i złe samopoczucie. Ostatnio udzieliła wywiadu tygodnikowi Dobry Tydzień i zdradziła, jak się czuła przed rezygnacją:

Przyszedł moment, że siadłam w sobotę na łóżku i nie byłam w stanie nic zrobić, nie mogłam ruszyć ręką ani nogą. Byłam bezbrzeżnie zmęczona i wyeksploatowana – tłumaczy Pochanke.

Dziennikarka miałam rozpocząć terapie, ale wyjść na prostą pomogła jej rodzina:

Wyszłam z kryzysu, trzymając za rękę bliskie osoby. Najlepsze okazały się metody chałupnicze. Mąż zamykał mnie na klucz w sypialni, córka chowała przede mną czekoladę – zdradza.

Justyna Pochanke córkę trzyma krótko

Justyna Pochanke obecnie mieszka z mężem w Marbelli, w południowej Hiszpanii. Pracę w TVN24 rozpozcęła w 2001 roku. Trzy lata później została prowadzącą głównego wydania „Faktów”, a w 2008 roku zaczęła prowadzić program „Fakty po Faktach” dla TVN24.

Justyna Pochanke na ściance

Justyna Pochanke w 2013 roku/fot. AKPA

Justyna Pochanke, Adam Pieczyński. Fot. Engelbrecht/AKPA