Już w ubiegłym roku podczas wyborów Miss World kandydatki do tytułu nie występowały w kostiumach kąpielowych. Wszystko dlatego, że wybory odbywały się w muzułmańskiej Indonezji. By nie urazić gospodarzy, dziewczęta pokazały się w skromniejszych sarongach (to rodzaj spódnicy).

Po zakończeniu tegorocznego konkursu, w którym tytuł Miss zdobyła Rolene Strauss z Republiki Południowej Afryki, zadecydowano, że od przyszłego roku występy w bikini zostaną zupełnie usunięte z pokazu.

O decyzji poinformowała Julia Morley, która przewodniczy konkursowi od dziesięciu lat:

– Naprawdę nie chcę – i nie potrzebuję – oglądać kobiet chodzących w tę i z powrotem w bikini. To w żaden sposób nie służy kobiecie, to nie służy też nikomu z nas – powiedziała.

Czytaj: Miss World 2014 została Rolene Strauss (FOTO).

W przeciwieństwie do konkursu Miss Universe, który główny nacisk kładzie na wygląd kandydatek (ten konkurs odbywa się w USA), wybory Miss World zwracają uwagę również na charakter kandydatki oraz jej działalność charytatywną.

I właśnie tego chce się trzymać szefowa konkursu:

– Nie obchodzi mnie to, że ktoś ma pupę o kilka centymetrów szerszą niż ktoś inny. Nie patrzymy na pupę. Słuchamy tego, co mówi kandydatka – stwierdziła Morley.

Tegoroczna Miss World Rolene Strauss

Kandydatki do Miss World nie będą paradować w bikini

Zdjęcie z wyborów w 2008 roku