W minioną sobotę Krystyna Sokołowska – Miss Polonia 2022 wyleciała na zgrupowanie 71. edycji wyborów Miss World! Gala finałowa konkursu zaplanowana jest na 9 marca w Mumbaju w Indiach. Weźmie w niej udział ponad 100 przedstawicielek z całego globu! Czy piękna Polka powtórzy sukces Karoliny Bielawskiej, aktualnej Miss Świata?

Oto nowa Miss Polski! Kim jest Anna-Maria Jaromin?

Miss Polonia Krystyna Sokołowska na wyborach Miss World w Indiach

Zgrupowanie konkursu Miss World potrwa 3 tygodnie. Przygotowania do wyjazdu Krystyny Sokołowskiej do Indii trwają od kilku miesięcy. W pięciu walizkach naszej Miss znajdzie się aż ponad 60 stylizacji, w tym również kreacja finałowa, zapro-jektowana specjalnie na wybory Miss World przez Madonna Atelier.

Na ten moment nie chcemy jeszcze zdradzać jak wygląda ta suknia, jedynie mogę powiedzieć, że będzie w kolorze lekkiego fioletu – mówi Krystyna Sokołowska.

Podczas zgrupowania Miss World odbędzie się także pokaz i konkurs „Fashion Designers Awards” gdzie kandydatki z ponad 100 krajów zaprezentują suknie stworzone przez projektantów z ich rodzi-mych krajów. Na to wydarzenie kreację specjalnie dla Miss Polonia zaprojektowała Dorota Kuźnicka.

Oto Agata Wdowiak, nowa Miss Polski – pianistka i fanka motoryzacji

Krystyna zaprezentuje się w welurowej sukni w kolorze rubinowym, ozdobionej tysiącem kamieni. Jest to bardzo modowy projekt stworzony specjalnie z myślą o Miss World. Krysia wygląda w sukni niczym ze światowego, czerwonego dywanu Met Gala!

W walizkach Miss Polonii znajduje się także wiele stylizacji koktajlowych i casualowych przygo-towanych przez polskich projektantów m.in. Angelikę Józefczyk, Fotomoda, Rent Boutique, Batycki, Republika Jewellery, Gabbiano. Bagaże najpiękniejszej Polki będą ważą bagatela 100 kilogramó

Kim jest Krystyna Sokołowska?

Krystyna Sokołowska w 2022 wygrała najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności w Polsce – Miss Polonia. Pochodzi z Białegostoku. Jest absolwentką AWF oraz właścicielką klubu sportowego. Pracuje jako trenerka gimnastyki artystycznej i stretchingu z dziećmi i dorosłymi. Mówi biegle w trzech językach. W wolnym czasie gra na fortepianie. Lubi uprawiać sport, gotować oraz podróżować.

Aktywnie działa charytatywnie i społecznie, włączając się w wiele ważnych inicjatyw. Krystyna to także działaczka społeczna Rady Kobiet Miasta Białegostoku. Już niebawem wystąpi na międzynarodowej scenie jako reprezentantka Polski.

Maciej Musiał już nie ukrywa dziewczyny. To piękna Miss Polski

Do tej pory Polki dwukrotnie wygrały konkurs Miss World. Była to Aneta Kręglicka w 1989 roku oraz Karolina Bielawska w 2022 roku. Kolejne ogromne sukcesy w wyborach najpiękniejszej kobiety świata osiągały: Ewa Wachowicz – Miss Polonia 1992 (4 miejsce) oraz Katarzyna Borowicz – Miss Polonia 2004 (4 miejsce i tytuł Queen of Europe).

Trzymamy mocno kciuki również za sukces Krystyny Sokołowskiej i życzymy jej korony Miss World!