Kardashianki mogą mieć poważne problemy, jeśli coś z tego, co wypisuje magazyn Star, okaże się prawdą.

Kim jest obecnie na Haiti i internauci już burzą się, że do dotkniętych biedą ludzi podchodzi w pełnym makijażu i drogich ubraniach. Nawet raz na jakiś czas ciężko jej przywdziać dżinsy i zrezygnować z „tapety\”.

Star ma jednak gorsze wieści, niż pokryta makijażem twarz Kim na Haiti.

Magazyn twierdzi, że siostry zarabiają na pracy dzieci w Chinach, gdzie produkowane są sprzedawane przez nie ubrania i dodatki.

Według magazynu w \”obozach pracy\”, gdzie powstają dobra Kardashianów, zatrudnia się nawet 16-letnich pracowników, którzy traktowani są niemal jak niewolnicy.

Organizacja walcząca o prawa człowieka zajęła się źródłem pochodzenia odzieży z metką \”Kardashian\”.

To, czego dowiedzieli się, było przerażające, ale wcale nie dziwi. Siostry (i ich żądna pieniędzy mama) zarabiają krocie na tym, co w Chinach powstaje za ułamek ostatecznej ceny.

– Kardashianowie trzymają razem ze złymi ludźmi – powiedział dyrektor Institute for Global Labour and Human Rights. – Tacy celebryci jak oni nie tylko łamią prawa człowieka, ale podają też w ten sposób rękę rządowi, który pluje na demokrację i prawa kobiet.

Wiele z rodzinnych marek opiera się na chińskiej produkcji prowadzonej w rejonach, gdzie pracownicy mogą marzyć o poszanowaniu najbardziej podstawowych praw.

– Przymykają oko na łamanie praw człowieka dla własnego zarobku – podsumowuje Li Qiang, dyrektor orranizacji China Labor Watch. – Ludzie tacy jak Kardashianowie produkują w Chinach ze względu na większy zysk, bo tu koszty są dużo niższe w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi czy innymi krajami.

\”Obozy pracy\”, w których mają powstawać m.in. buty sygnowane przez Kim, zatrudniają nastoletnich pracownikach stłoczonych w dusznych szopach, pracujących po 84 godziny w tygodniu (czyli po 12 godzin dziennie, od poniedziałku do niedzieli), w miejscu, gdzie temperatura sięga nawet 37 stopni Celsjusza, aby pod koniec roku Kardashianowie z satysfakcją sprawdzali, ile milionów dolarów wpłynęło na ich konto.

\"Kardashianki
Kim na swoim blogu zachęca do kupna butów ShoeDazzle, które reklamuje swoim nazwiskiem. Obuwie jest produkowane w Chinach.

\"Kardashianki
Kim na Haiti pracuje nad dobrym wizerunkiem.

\"Kardashianki