Kasia Tusk (32 l.) jest autorką lifestylowego bloga makelifeeasier.pl – tym razem zamieściła na nim długi wpis dotyczący pielęgnacji włosów. Świeżo upieczona mama udzieliła kilku przydatnych porad, z których my na pewno skorzystamy!

Kasia Tusk w końcu pokazała CÓRKĘ! Jedna cecha łączy ją z dziadkiem

Kasia Tusk – jak dba o włosy?

Po użyciu szamponu Kasia zawsze pamięta o odżywce.

Jeśli chodzi o pielęgnację, to po myciu zawsze nakładam na włosy odżywkę do spłukiwania. Jeśli mam czas (czyli raz na miesiąc) zostawiam ją na dłużej, owijam głowę ręcznikiem, idę zapakować zmywarkę, przewinąć maleństwo, umyć zęby i dopiero wtedy wracam do łazienki, aby zmyć produkt. Po spłukaniu odżywki przez pewien czas nakładałam na włosy olejek Gisou. Byłam z niego bardzo zadowolona – niestety, jakiś czas temu roztrzaskał się o kafelki w mojej łazience, a jakoś nie potrafię się zebrać, aby znów go zamówić.

Opowiedziała o swoich pielęgnacyjnych rytuałach.

W dzieciństwie kochałam baśnie o królewnach z włosami do pasa, które czekając na rycerza, spędzały całe wieczory na czesaniu swoich złotych pukli. Ja nie mam włosów do pasa, a wieczory wolę spędzać na oglądaniu Netflixa, ale sam rytuał czesania traktuję poważnie. Nie położę się do łóżka jeśli wcześniej dokładnie nie wyczeszę włosów. Zaczynam od końcówek – dopiero gdy są już dobrze rozczesane to zabieram się za szczotkowanie włosów u nasady – robię to zawsze bardzo delikatnie, jeśli napotykam najmniejszy opór szczotki to, zamiast nią szarpać, rozdzielam palcami splątane kosmyki. Tak samo postępuję rano – jeszcze przed prysznicem.

Co robi z włosami rano?

Na noc związuję włosy w luźny kok, ale nigdy nie używam do tego zwykłej gumki – samo jej ściąganie połamałoby mi połowę końcówek. Te jedwabne naprawdę lepiej zdadzą egzamin – zainwestujcie chociaż w jedną, a same przekonacie się jak delikatnie potraktują Wasze włosy.

Kasia nie spędza dużo czasu na układaniu włosów.

Najpierw stosuję spray chroniący włosy przed gorącym powietrzem i jednocześnie nadający im objętości. Następnie spuszczam głowę w dół i suszę je czesząc jednocześnie gęstą szczotką. Gdy włosy są już suche, sięgam po szczotkę z włosa i nadal trzymając głowę w dole wyczesuję same końcówki jednocześnie kierując na nie strumień ciepłego powietrza. Na koniec robię przedziałek na środku głowy i gotowe.

Zdradziła też swój trik na fryzurę pełną objętości.

Stosuję jeszcze jeden patent – co kilka miesięcy przerzedzam włosy (mniej więcej 4 centymetry od nasady) nożyczkami z ząbkami. Te krótsze włosy bardziej odstają od głowy i dzięki temu unoszą odrobinę całą fryzurę (oczywiście przerzedzam tylko niewielką ilość włosów!).

Skorzystacie z tych porad?

ZOBACZ TAKŻE:

Kasia Tusk pochwaliła się figurą po porodzie – wygląda ŚWIETNIE!

Kasia Tusk pokazuje ciążowy brzuszek i pisze o rozstępach

Kasia Tusk uchwyciła wyjątkowy moment z córką – przy okazji pokazała wnętrza swojej sypialni

Z