Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz to najpopularniejsza para polskiej literatury. Obydwoje napisali bestsellerowe kryminały, które później zekranizowano.

Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz nie są już razem

Katarzyna Bonda ogłosiła rozstanie na łamach magazynu „Uroda Życie„. Fani pary są w ogromnym szoku, gdyż jeszcze niedawno Bonda i Mróz udzielili wywiadu dla „Wprost” i nic nie zwiastowało rozstania.

Pisarka wyznała, że kupiła mieszkanie, w którym nie ma miejsca dla mężczyzny:

Nie ma, ale nie wykluczam. Kiedy kupowałam to mieszkanie, nie czułam takiej wiary. Nie myślałam o miejscu dla mężczyzny. Wtedy trzymałam się postanowienia, że będę sama. Rozglądałam się po tej przestrzeni i planowałam: tu będzie gabinet, tam miejsce dla Niny, kuchnia, garderoba.

Nie ukrywa, że dzięki niemu napisała trzy książki, które odniosły ogromny sukces:

Pogodziłam się z życiem bez partnera, więc może to trochę dziwne, że trwając w tym przekonaniu, wymyśliłam trylogię z tytułami „Miłość leczy rany”, „Miłość czyni dobrym”, „Miłość pokonuje śmierć”. A potem zorientowałam się, że opowiadanie o miłości sprawia mi trudność. I sama nie wiem, czy to Remi otworzył mnie na pisanie tej książki, czy odwrotnie. Historia miłosna, jaką wymyśliłam na potrzeby powieści, otworzyła mnie na niego.

Tłumaczy, że przez Remigiusza była rozumiana, akceptowana i bezpieczna.

To było wzajemne i niezależnie od tego, jak się skończyło, było piękne. Zadedykowałam mu nową książkę, bo przywrócił mi wiarę w miłość. Czyli dał mi nowe życie. Uważam, że to wielki krok w moim emocjonalnym zagmatwaniu – powiedziała Katarzyna Bonda.