Katarzyna Smutniak (40 l.) wiele razy udowodniła, że ma odwagę by obnażyć w mediach prawdziwą twarz. Aktorka jakiś czas temu się otworzyła i przyznała, że bardzo ciężko było jej zaakceptować samą siebie. Kasia na Instagramie pokazywała, jaką drogę przebyła i teraz patrzy na siebie w zupełnie inny sposób. Opublikowała zdjęcie, na którym pokazała jak naprawdę wygląda twarz osób chorych na bielactwo. Smutniak dodała emocjonalny opis, w którym wyjaśniła – jak czuje się pokazując prawdziwą siebie.

Kasia Smutniak dostała rolę w filmie znanego reżysera!

Katarzyna Smutniak pokazała, jak naprawdę wygląda twarz z bielactwem

Katarzyna Smutniak jakiś czas temu opublikowała na swoim Instagramie wpis, w którym przyznała – że zmaga się z bielactwem. Aktorka nie ukrywała, że miała mnóstwo zmartwień z tym związanych – a nie jest to coś, na co ma się wpływ. Smutniak najbardziej bała się tego, że będzie inaczej odbierana przez otoczenie właśnie przez chorobę.

Okazało się, że jej obawy nie sprawdziły się w rzeczywistości a aktorka zaakceptowała swój wygląd  – teraz plamy widzi tak, jak pieprzyki. Przyzwyczaiła się do nich.

Nie minął nawet rok, odkąd po raz pierwszy pokazałam plamy będące objawem bielactwa. Nigdy nie zapomnę tej chwili i strachu, jaki mi towarzyszył. Z jednej strony byłam dumna, że pokazałam prawdziwą siebie. Z drugiej, bałam się braku akceptacji. Tego, że będę wyśmiewana, chociażby w mojej pracy. A wiecie, co stało się potem? Zupełnie nic, a raczej nic złego. Przybyło wiele komentarzy dotyczących wsparcia. Przestałam już widzieć plamy. Traktuję jak pieprzyki – przyznała aktorka.

View this post on Instagram

Non è passato nemmeno un anno da quando ho postato la mia prima foto con la vitiligine. Quel momento di timore e di incertezza per il “dopo”, non lo scorderò mai. Da un lato ero fiera di aver mostrato una nuova me, dall’altro avevo paura di non essere accettata, nel mio lavoro per esempio o di sentirmi derisa, osservata. E sapete cosa è successo dopo? Nulla. Non è successo proprio nulla. O meglio, nulla di eclatante. Sono arrivati tanti commenti di sostegno e di condivisione. E ne sono seguiti altri e altri ancora, ma soprattutto, io ho smesso di vedere le macchie. Proprio come i nei. Sai che ci sono, però non ci fai tanto caso. Perché è naturale e fanno parte di te. Oggi posso dire che la vicinanza delle tante persone con la mia stessa “particolarità” è stata preziosa per il mio percorso. Poi un giorno ho pensato: “Esistono centinaia di filtri Insta che ti rendono più bello, più brutto, più gatto, più astronauta o più non so che cosa. … perché non fare un filtro di bellezza che ti fa vedere come saresti con la vitiligine”? E così mi sono messa al lavoro per realizzare il mio filtro di bellezza che ho chiamato #Beautyligo e sarei felice se lo provassimo tutti, in omaggio alla bellezza della diversità. Un tema che, vitiligine o no, mi sta molto a cuore. Trovi il filtro nelle stories o nella sezione “filtri” sul mio profilo (quella faccina che brilla insomma) prendi la posa, sentiti bell@ e scatta la foto: più siamo, meglio è. #Beautyligo #labellezzadelladiversità

A post shared by Kasia Smutniak (@lasmutniak) on

Katarzyna Smutniak stworzyła filtr na InstaStory

Smutniak wpadła na pomysł, aby stworzyć filtr na popularnej aplikacji, który pokazywałby – jak wyglądają twarze osób dotkniętych chorobą na bielactwo. Aktorka przyznała, że zrobiła to w „hołdzie dla różnorodności”.

Pewnego dnia pomyślałam: „Istnieją setki filtrów na Insta, które sprawiają, że jest się piękniejszą, brzydszą, ma się więcej kotów, więcej astronautów lub więcej sama nie wiem czego… Więc dlaczego nie stworzyć filtra upiększającego, który pokazuje, jak wygląda się z bielactwem?” Zaczęłam pracować nad stworzeniem mojego filtra upiększającego, który nazwałam #Beautyligo i byłabym szczęśliwa, gdybyśmy wszyscy go spróbowali, w hołdzie dla piękna różnorodności. To temat, który, bez względu na bielactwo, jest mi bardzo bliski – podkreśla Kasia Smutniak

Katarzyna Smutniak pokazała twarz z bielactwem.

Katarzyna Smutniak pokazała, jak wygląda twarz z bielactwem, fot.Instagram:lasmutniak

Internauci bardzo ciepło przyjęli jej pomysł i z chęcią wypróbowują nowy filtr dostępny na Instagramie. Obserwatorzy Kasi podziękowali jej w komentarzach, że nagłaśnia problemy dotyczące samoakceptacji.

UPS! Winnie Harlow o krok od wpadki. Miała na sobie wymagającą kreację (FOTO)

Swego czasu supermodelka Winnie Harlow, która również zmaga się z bielactwem zrobiła ze swojej choroby atuty, który wyróżnia ją na tle innych modelek i wystąpiła na pokazie kultowego już Victoria’s Secret.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Kasia Smutniak pokazała słodkie zdjęcie syna (FOTO)

Kasia Smutniak dostała nagrodę za rolę chorej na raka

Winnie Harlow: Dzieci nazywały mnie krową