Aktorka Emma Stone od wczoraj urosła do rangi wybitnej super gwiazdy Hollywood po tym, jak zdobyła drugiego Oscara: najpierw za film „La La Land”, a teraz „Biedne istoty”.

Emma Stone odbiera Oscara i… zalicza wpadkę?!

Emma Stone zdobyła Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film „Biedne istoty”

Nagrodę wręczyli jej takie gwiazdy jak: Michelle Yeoh, Charlize Theron, Jennifer Lawrence, Sally Field i Jessica Lange. Jej występ także przejdzie do historii, bo uwaga… pokazała się z poprutą na plecach sukienką. Podobno szwy jej poszły przy tańczeniu do występu Ryana Goslinga.

Oscary 2024 – Emma Stone w Louis Vuitton

Z kolei podczas przemówienia podziękowała przede wszystkim swojej rodzinie: rodzicom, rodzeństwu, mężowi i trzy letnie córeczce:

Wiem, że muszę kończyć, ale naprawdę chcę podziękować mojej rodzinie. Mojej mamie, mojemu bratu Spencerowi, mojemu tacie, mojemu mężowi Dave’owi, bardzo was kocham. A co najważniejsze, mojej córce, która za trzy dni skończy trzy lata i zmieniła nasze życie w technikolor. Kocham cię bardziej niż całe niebo, moja dziewczynko – powiedziała ze sceny Emma Stone.

Życie prywatne Emmy Stone

Emma Stone urodziła się 6 listopada 1988  w Scottsdale. Jej dziadek ze strony ojca, był Szwedem, a gdy wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, zmienił nazwisko na Stone. Gwiazda filmu „Biedne istoty” odkryła, że chce zostać aktorką w wieku 11 lat. To właśnie skupienie się na warsztatach aktorskich pomogły jej przezwyciężyć atakami paniki. Natomiast jako dziecka bardzo długo musiała mierzyć się ze stanami lekowymi, co wpłynęło na jej zdolność nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Terapia przyniosła jej pewną ulgę, ale to środowisko aktorskie wyleczyło ją z choroby.

Stone już jako dziecko uczęszczała na zajęcia teatralne i bardzo mocno się do nich przykładała. Rodzice wierzyli w jej determinacje i talent, dlatego też przeprowadzili się dla niej do Los Angeles, gdzie mogła chodzić na castingi. Miała wówczas 15 lat.

Czerwony dywan BAFTA. Emily Blunt, Emma Stone, Margot Robbie, Bradley Cooper, David Beckham…

Pierwszą rolę zdobyła w serialu The New Partridge Family. Następnie dostała rolę w w takich filmach jak: ZombielandDuchy moich byłych czy Papierowy bohater. Jej przełomowym filmem był Łatwa dziewczyna, który dał jej nominacje do Złotego Globu.

Fot. Forum

Skupienie się na aktorstwie i przeprowadzka do Los Angeles okazała się strzałem w dziesiątke. Emma Stone w wieku 35 lat może pochwalić się drugim Oscarem (pierwszy zdobyła w 2017 roku za film „La La Land”). Poza tym była wielokrotnie nominowana w kategorii aktorki drugoplanowej m.in. za film „Birdman” i „Ulubiony”. Już w 2017 roku Emma Stone była na szczycie – pisało się o niej, że jest najlepiej opłacaną aktorką na świecie, a magazyn TIME uznał ją za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób. Szacowany majątek aktorki do niedawna wynosił około 40 milionów dolarów. Co będzie teraz? Strach pomyśleć!

Fot. Forum

Pomimo swoich osiągnięć Emma Stone twardo stąpa po ziemii. Zawsze podkreśla, że swój sukces zawdzięcza ludziom wokół, a przede wszystkim rodzinie. Poza tym daleko jej do celebrytki, jej profil na Instagramie świeci pustkami (ostatni post pojawił się 1,5 roku temu).

Tego znaku nie można zignorować! Emma Stone wyszła za mąż? (FOTO)

Kim jest mąż Emmy Stone?

Prywatnie była związana z Andrew Garfieldem, którego poznała dzięki roli w filmie Niesamowity Spider-Man w 2011 roku. Niestety związek zakończył się w 2015 roku.

Dwa lata później wpadła na Dave’a McCary z Saturday Night Live i tak do dziś są razem. Pobrali się na początku 2021 roku, a ich rodzina powiększyła się niedługo póżniej (13 marca) – powitali na świecie córeczkę Louise Jean McCary. 

Emma Stone wysiada z samochodu

Emma Stone/fot. Backgrid USA/Forum

Emma Stone i Dave McCary

Fot.Instagram/_emmastoneofficial_