Trybunał Konstytucyjny orzekł, że płody z wadą genetyczną nie kwalifikują się do zabiegu aborcji. Od czwartku w całej Polsce trwa wielki strajk kobiet. Na ulicach słychać takie hasła jak „To jest wojna„, „Je**ć PiS„, czy „Piekło kobiet„.

King Rusin pomogła strajkującym

Kinga Rusin wzięła potajemny ŚLUB? Niedawno świętowała 10. rocznicę związku

Wiele gwiazd włączyło się do akcji – po raz pierwszy opowiedziało o swoich prywatnych historiach związanych z porodem i dziećmi. Natomiast Kinga Rusin zrobiła krok dalej i przekazała 100 tysięcy złotych na Strajk Kobiet.

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny – oświadczyła Rusin na Instagramie.

Kinga Rusin zabiera głos w sprawie odejścia z „Dzień Dobry TVN”. Tłumaczy swoją decyzję

Tłumaczy, że to cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją.

Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie! – zapowiedziała Kinga.

Elegancka Kinga Rusin zachwyca wakacyjnymi stylówkami: „Klasa, szyk i wolność”

Wyświetl ten post na Instagramie.

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją. Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie!

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Kinga Rusin o strajku

Piotr Kraśko, Kinga Rusin. Fot. AKPA/AKPA