Kinga Rusin (49 l.) prowadziła „Dzień Dobry TVN” przez 15 lat. Kiedy pojawiły się doniesienia o jej odejściu, wywołały spore zaskoczenie – wielu osobom to właśnie ona najbardziej kojarzyła się ze śniadaniówką. Dziennikarka zabrała głos i wytłumaczyła swoją decyzję.

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Kinga Rusin odchodzi z Dzień Dobry TVN

Kinga Rusin o odejściu z „Dzień Dobry TVN”

Kinga Rusin od lat związana jest ze stacją TVN. Prowadziła program Dzień dobry TVN od września 2005 roku. Oprócz tego była prowadzącą m.in. reality show Agent – Gwiazdy” ,„You Can Dance – Po prostu tańcz”.

Dziennikarka sama zdecydowała, że nie chce już pracować w telewizji śniadaniowej. Zabrała głos na swoim Instagramie. Chce zająć się nowymi projektami.

Dlaczego już nie DDTVN? Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej – mojej dumie. Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna.

Kinga Rusin minęła się z powołaniem – 49-letnia dziennikarka pozuje jak modelka z Czarkiem pod pachą (ZDJĘCIA)

Rusin napisała, że na jej decyzję wpłynęło też odejście Piotra Kraśko.

Ostatnio wiele się zmieniło w Dzień Dobry TVN, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz?

Jeśli chodzi o telewizję  – wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają.

View this post on Instagram

Dlaczego już nie DDTVN? Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej – mojej dumie. Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna. Ostatnio wiele się zmieniło w Dzień Dobry TVN, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz? Jeśli chodzi o telewizję  – wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają. Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty – robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam. Nie żegnam się więc! Dziękuję całej ekipie Dzień Dobry TVN za 15 lat wspaniałej, wspólnej pracy. Pozdrawiam wszystkich widzów! Do zobaczenia!

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Kinga chce zająć się produkcją reportaży i dokumentów.

Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty – robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam.

Nie żegnam się więc! Dziękuję całej ekipie Dzień Dobry TVN za 15 lat wspaniałej, wspólnej pracy. Pozdrawiam wszystkich widzów! Do zobaczenia!

Żarty się nie kończą. Kinga Rusin została bohaterką MEMÓW!

Będzie Wam jej brakowało w „DDTVN”?

Kinga Rusin na ściance

Kinga Rusin/fot. AKPA

Kinga Rusin na ściance

Kinga Rusin/fot. AKPA

Kinga Rusin

Kinga Rusin/fot. AKPA

Kinga Rusin

Kinga Rusin fot. Jacek Kurnikowski/AKPA