Drogie panie miałyście kiedyś tak, że ceglasta pomadka Waszej rudej koleżanki wyglądała na Was koszmarnie? Czym kierować się przy doborze koloru kosmetyków do ust?

Zobacz: Dlaczego Taylor Swift używa czerwonej szminki?

Dzisiaj powiemy Wam, jaki kolor szminki wybrać, by komponował się z naszym typem urody.

Do dzieła!

Kolory szminek dla blondynek

Na wstępie musimy określić, czy jesteśmy blondynką „ciepłą” czy „chłodną”. Jakkolwiek to nie brzmi, tutaj chodzi jedynie o typ urody.

Blondynki ciepłe, to te, które mają brzoskwiniową, oliwkową cerę (taką pozbawiona zaczerwienień). Mają ciepły odcień ust i opalają się na brąz. Ich naturalnym odcieniem włosów jest miodowy.

Tym paniom dobrze w jasnych różach i beżach, sprawdzi się tez kolor morelowy.

W show biznesie ciepłymi blondynki nazwiemy Charlize Therone, Gwyneth Paltrow i Taylor Swift.

Kolor szminki a typ urody, czyli jak gwiazdy dobierają odcień pomadki

Grupę blondynek „chłodnych” reprezentują Reese Witherspoon, Gwen Stefani i Cate Blanchett. Zaliczymy tutaj panie o chłodnym odcieniu skóry. Chłodne blondynki szybko nabawiają się poparzenia słonecznego przy ekspozycji na słońcu. Ich kolor ust to lekki fiolet lub chłodna czerwień, a ich naturalny kolor włosów to szary brąz lub blond.

„Chłodne” blondynki świetnie prezentują się w czerwieni na ustach. Wizażyści zalecają również koral i kolor ceglasty.

Zobacz: Sposoby na nawilżanie ust – co ma z tym wspólnego kwas hialuronowy?

Kolor szminki a typ urody, czyli jak gwiazdy dobierają odcień pomadki

Kolory szminek dla brunetek

Podział na „ciepłe” i „chłodne” typy urody występuje także w przypadku brunetek.

Analogicznie do blondynek, brunetką „ciepłą” będziemy nazywać panie z ciepłą karnacją, która łatwo się opala. Są to panie z ciemnymi oczami i włosami. W jakich kolorach na ustach będzie im do twarzy?

„Ciepłe” brunetki pięknie wyglądają z koralem na ustach. Generalnie wszystkie odcienie czerwieni są stworzone właśnie dla nich. Mogą eksperymentować również z brązem, burgundem, a nawet fioletem. Typ tej urody w show biznesie reprezentują wszystkie siostry Jenner i Kardashian.

Kolor szminki a typ urody, czyli jak gwiazdy dobierają odcień pomadki

Brunetki z zimną karnacją przypominają Królewnę Śnieżkę. Ich włosy są czarne, albo ciemno brązowe, ich cera jest porcelanowa, oczy mają niebieskie lub ciemne. W show biznesie w typ Królewny Śnieżki wpisuje się Dita Von Teese czy Megan Fox. Tym paniom najlepiej w ciemnych kolorach. Na ich ustach sprawdzi się malinowy i bordowy, ale świetnie wyglądają też w jasnym różu.

Kolor szminki a typ urody, czyli jak gwiazdy dobierają odcień pomadki

Kolory szminek dla szatynek

Podobno szatynek w Polsce jest najwięcej. Szatynki mają włosy w odcieniu ciemnego blondu lub szarości. Panie te posiadają zwykle oczy niebieskie, szare lub piwne. Świetnie prezentują się w odcieniach różu i czerwieni. Wizażyści eksperymentują na szatynkach z fuksją i wiśnią. Odważniejsza szatynka może zaryzykować i pokryć swoje usta szminką we fioletowym kolorze. Paniom reprezentującym ten ty urody poleca się też jasnobrązowe odcienie. Typową szatynką jest Alicja Bachleda-Curuś.

Kolor szminki a typ urody, czyli jak gwiazdy dobierają odcień pomadki

Kolory szminek dla rudych

Panie z rudymi włosami, szarymi lub niebieskimi czy zielonymi oczami i porcelanowej cerze czy tej pokrytej piegami świetnie prezentują się z ceglastoczerwoną szminką. Odważniejszym wizażyści proponują fioletową pomadkę, jednak jest to zestaw mocno hardcorowy.

Zobacz: JAKI KOLOR SZMINKI WYBRAĆ, ABY ZĘBY WYGLĄDAŁY NA BIELSZE?

Rudzielce świetnie wyglądają w odcieniach miedzi i w brązach. Dobrze wypadają także w kolorze łososiowym, a klasycznie w czerwonym (spójrzcie na Emmę Stone.)

Kolor szminki a typ urody, czyli jak gwiazdy dobierają odcień pomadki