Kourtney Kardashian (41 l.) podzieliła się ze swoimi fankami historią powrotu do formy po każdej z trzech ciąży. Najstarsza Kardashianka wyznała, że za każdym razem przybierała na wadze tak samo – ok. 40 funtów (czyli mniej więcej 18 kilogramów).

Kourtney Kardashian pokazała swoją LUKSUSOWĄ sypialnię

Kourtney, która może się dziś pochwalić świetną sylwetką, zdradziła, że po każdym porodzie czuła sie inaczej i w inny sposób wracała do formy. Po urodzeniu najstarszego syna, Masona (10 l.) Kourtney nie ćwiczyła regularnie. Schudła, bo biegała za dzieckiem i była bardzo aktywna. Opieka nad maluchem sprawiła, że mama szybko wróciła do formy sprzed ciąży.

Kiedy na świat przyszła Penelope (7 l.), Kourtney zaczęła ćwiczyć jogę, próbowała też łagodnych treningów.

Jakie WYKSZTAŁCENIE mają Kardashianki? Nie uwierzycie, co studiowała Kourtney

Najbardziej radykalnie do kwestii formy i figury celebrytka podeszła po urodzeniu najmłodszego synka, Reigne’a. Kourtney nie ukrywa, że motywowała ją wtedy również wściekłość – po przyjściu na świat dziecka celebrytka rozstała się ze Scottem Disickiem. Ćwicząc zapominała o frustracji i niepowodzeniach. Chciała udowodnić sobie (i zapewne Scottowi), na co ją stać.

W uzyskaniu idealnej formy pomógł Kourtney jej osobisty trener, Don. Dzięki niemu Kourt zahartowała się i była w stanie udźwignąć nawet bardzo ciężkie treningi.

Księżna Kate schudła przed ślubem na TEJ diecie. A jak odżywia się dziś? (DIETY GWIAZD)

Teraz ulubionym treningiem Kardashianki jest HIT – High-Intensity Interval Training, który polega na powtórzeniach bardzo intensywnych ćwiczeń cardio i tych wzmacniających mięśnie. Dzięki temu celebrytka ma atletyczną budowę ciała i jest silna.

Kourtney Kardashian

Kourtney Kardashian, fot. MEGA / The Mega Agency / Forum

Kourtney Kardashian

Kourtney Kardashian, fot. JACK / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Kourtney Kardashian

Kourtney Kardashian, fot. snpsnp / X17 / Forum