Dla sióstr Kardashian wygląd ich sylwetki jest bardzo ważny. Celebrytki regularnie trenują na siłowni i starają się pilnować diety, co widać po ich ciele. Teraz jeden z ich trenerów, Don-A-Matrix, zdradził, co jest najważniejsze podczas ćwiczeń i jak zdrowo się odżywiać.

Kourtney Kardashian szczerze tym, jak czuje się NAGO. Pokazała ROZSTĘPY

Trener Kardashianek o ćwiczeniach

Don-A-Matrix uważa, że najważniejsze jest wypracowanie swojej rutyny. Będzie łatwiej nam ćwiczyć regularnie, jeśli ustalimy sobie ścisły harmonogram.

Ustal sobie szczegółowy harmonogram i trzymaj się go. Nawet jeśli masz zły dzień lub nie możesz poćwiczyć, spróbuj to przełożyć tak, abyś mógł wrócić do rytmu. Gdy już go wypracujesz, trudniej będzie ci z niego wyjść – powiedział w rozmowie z hollywoodlife.com.

Don zaleca stosowanie taśm oporowych w swoich ćwiczeniach.

Jestem wielkim zwolennikiem używania taśm oporowych. Świetnie sprawdzają się podczas ćwiczeń w domu, o ile tylko masz miejsce na trening. Pozwalają wyrzeźbić i wzmocnić klatkę piersiową, ramiona, nogi i plecy.

View this post on Instagram

#HurryAndWait DON-1-1 #Donamatrix

A post shared by If It’s Not DON, It’s Not DONe (@donamatrixtraining) on

Kim i Kourtney Kardashian POBIŁY się w show! (VIDEO)

Trener Kardashianek o diecie

Don udzielił też kilku wskazówek, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie.

Jeśli próbujesz zdrowo się odżywiać – stosuj stałą dietę z produktami pełnoziarnistymi, białkami, owocami i warzywami. Jestem fanem wszystkiego, co zawiera dobre białka – czyli indyka, kurczaka, jajek, tuńczyka. Jeśli zamierzasz jeść chleb lub zrobić kanapkę, zdecydowanie wybierz ten pełnoziarnisty. Jeśli jesteś aktywny i ciągle pozostajesz w ruchu, szczególnie ważne jest, aby nawadniać organizm.

Tak wyglądają poranne ĆWICZENIA Kim Kardashian. Towarzyszyła jej trenerka personalna (ZDJĘCIA)

Trener podkreśla, że kluczem do sukcesu jest systematyczność i pokonanie lenistwa. Ważne jest ustalenie celów i nie poddawanie się przy pierwszej okazji.

Kim Kardashian fot. Forum/BACKGRID

Khloe Kardashian fot. Backgrid USA/Forum