Królowa Elżbieta, mimo że w tym roku będzie obchodziła swoje 93. urodziny, jest prawdziwym wulkanem energii. Regularnie pojawia się na oficjalnych spotkaniach, zawsze jest nienagannie ubrana, umalowana.

Królowa Elżbieta nie używa zwrotu „być w ciąży” – jest zbyt wulgarny

Jest najdłużej panującą monarchinią na świecie i nie ma zamiaru abdykować – póki zdrowie jej pozwoli, będzie wypełniać królewskie obowiązki.

Elżbieta postanowiła poddać się obecnym trendom i zdecydowała się opublikować swój pierwszy wpis na Instagramie na oficjalnym profilu The Royal Family.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Today, as I visit the Science Museum I was interested to discover a letter from the Royal Archives, written in 1843 to my great-great-grandfather Prince Albert. Charles Babbage, credited as the world’s first computer pioneer, designed the “Difference Engine”, of which Prince Albert had the opportunity to see a prototype in July 1843. In the letter, Babbage told Queen Victoria and Prince Albert about his invention the “Analytical Engine” upon which the first computer programmes were created by Ada Lovelace, a daughter of Lord Byron. Today, I had the pleasure of learning about children’s computer coding initiatives and it seems fitting to me that I publish this Instagram post, at the Science Museum which has long championed technology, innovation and inspired the next generation of inventors. Elizabeth R. PHOTOS: Supplied by the Royal Archives © Royal Collection Trust / Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Napisała relację z wizyty w londyńskim Muzeum Nauki przy okazji otwarcia Centrum Smitha. Jej uwagę przykuł list matematyka Charlesa Babbage’a wysłany do księcia Alberta w 1843 roku.

To, na co patrzycie, to list napisany w 1843 roku do mojego prapradziadka, księcia Alberta. Charles Babbage, uznany za pierwszego na świecie pioniera komputerowego, zaprojektował „Mechanizm różnicowy”, którego prototyp książę Albert miał okazję zobaczyć w lipcu 1843 roku. W liście Babbage opowiedział królowej Wiktorii i księciu Albertowi o swoim wynalazku „Silniku Analitycznym”, na którym powstały pierwsze programy komputerowe, stworzone przez Adę Lovelace, córkę Lorda Byrona. Dziś miałam również przyjemność poznawać inicjatywy związane z kodowaniem komputerowym dla dzieci i wydaje mi się stosowne, aby opublikować ten post na Instagramie w Muzeum Nauki, które od dawna propagowało technologię, innowacyjność i inspirowało następną generację wynalazców.

Może królowej tak spodoba się Instagram, że zdecyduje się założyć swój profil? Przypominamy, że członkowie rodziny królewskiej nie mogą mieć kont w mediach społecznościowych, ale Elżbieta mogłaby zdjąć ten zakaz. Wtedy na pewno powróciłby profil Meghan Markle. 😉

The Queen arrives at Kings Lynn Station for Christmas Queen Elizabeth with Anna Wintour