Platynowy Jubileusz Elżbiety II odbędzie się już za miesiąc. Wiąże się to z wielką, oficjalną fetą, jak to w przypadku tego typu imprez bywa. Królowa stanie na balkonie Buckingham w otoczeniu swojej rodziny. Niestety, zgodnie z jej decyzją, nie będzie tam miejsca dla Harry’ego i Meghan.

Królowa Elżbieta II obchodzi 96. urodziny. TOP 16 CIEKAWOSTEK z życia monarchini

Książę Harry i Meghan nie stanie z królową Elżbietą na balkonie

Królowa Elżbieta II postanowiła, że będą jej towarzyszyć jedynie ci członkowie rodziny królewskiej, którzy pełnią swoje publiczne funkcje:

Po dokładnym namyśle Królowa zdecydowała, że w tym roku grono na balkonie zostanie ograniczone do tych członków rodziny królewskiej, którzy pełnią oficjalne obowiązki w imieniu Jej Wysokości – czytamy w oficjalnym komunikacie pałacu.

Tym samym ani Harry z małżonką, ani książę Andrzej nie będą mogli w tym momencie być przy niej. Bana dostały także dzieci oskarżonego o napaść seksualną księcia – Eugenia i Beatrycze oraz wnuczka – Zara Phillips i jej starszy brat Peter.

Królowa Elżbieta II i jej „HOJNA DAROWIZNA” na rzecz walki Ukrainy z Putinem

Brytyjskie media spekulują, że tę sytuację sprowokował brat Harry’ego, książę William. Jeśli rzeczywiście tak było, to według oficjalnych doniesień Harry niewiele sobie z tego robi. Według jego rzeczniczki zależało mu na udziale w obchodach, ale nie na „byciu na balkonie”.

Nowa książka mówi o „wzajemnym uzależnieniu Meghan i Harry’ego od DRAMY”

Książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, są podekscytowani i zaszczyceni, że wraz ze swoimi dziećmi wezmą udział w obchodach Platynowego Jubileuszu Królowej  – oświadczyła w jednym z wywiadów Loni Love, rzeczniczka Sussexów.

Książę Harry i Meghan Markle, „cynicznie bawią się emocjami Królowej”

Obchody 70. lecia panowania jego babci będą bowiem pierwszą okazją do rodzinnego spotkania wspólnie z dwójką ich dzieci. Do tej pory Elżbieta nie miała okazji poznać swojej najmłodszej wnuczki.

Książe Harry stracił przyjaciela na wojnie Putina

The Hague, NETHERLANDS -Credit line: BACKGRID / Backgrid UK / Forum