Komitet ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i Katastrof Wielkie Brytanii podzielił się na Twitterze informacją, że 95-letnia monarchini przekazała „hojną darowiznę” w związku z rosyjską inwazję na Ukrainę.

Podziękowania dla Jej Królewskiej Mości Królowej za dalsze wspieranie Komitetu ds. Sytuacji Kryzysowych oraz za hojną darowiznę na Apel Humanitarny DEC na Ukrainie – napisała organizacja.

Amerykański celebryta uciekł z Kijowa. Jest już w Warszawie

Królowa Elżbieta solidaryzuje się z Ukrainą

Królowa Elżbieta to kolejny członek brytyjskiej rodziny królewskiej, który oficjalnie potępia Rosję Putina. W minioną środę książę Karol i księżna Camilla odbyli emocjonalne spotkanie z Ukraińcami w Londynie. Camilla wydawała się zapłakana podczas wizyty, ale pocieszała żonę ambasadora Ukrainy w Wielkiej Brytanii Wadyma Prystajki, przytulając ją i mówiąc: „Modlimy się za was”.

Rodzina królewska przeciw wojnie

Książę Karol potępił atak Rosji na Ukrainę w miniony wtorek w przemówieniu podczas wizyty w Southend-on-Sea w Anglii z okazji dnia tego miasta. Książę William i księżna Kate także wyrazili poparcie dla Ukrainy w oświadczeniu udostępnionym na ich wspólnym koncie @KensingtonRoyal na Twitterze.

Książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex oraz my wszyscy w Archewell sprzeciwiamy się łamaniu prawa międzynarodowego i humanitarnego. Wraz z narodem Ukrainy zachęcamy społeczność globalną i jej przywódców do tego samego –  oświadczenie pojawiło się na stronie internetowej Fundacji Archewell.

Sean Penn doszedł na piechotę do Polski

Królowa Elżbieta II, fot. Agencja Forum

Królowa Elżbieta II, fot. Agencja Forum

elzbietaii-1-62

Fot. Forum