Od wczoraj w sieci buzuje afera między Kingą Rusin a Małgorzatą Rozenek, której głównym przedmiotem jest kwestia obrony praw zwierząt. Głos zabrała Joanna Krupa, która wydała oficjalne oświadczenie na swoim Instagramie.

Krupa stanowczo broni Rusin. „Nie mogę sobie pozwolić na oszczerstwa”

Modelka stanęła w obronie Rusin i poparła ideały dziennikarki. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że Krupa współpracuje z PETA i aktywnie ratuje zwierzęta.

Joasia sprzeciwia się również testowaniu kosmetyków na zwierzętach, ale jak widać nie zawsze miała wiedzę na temat tego, która z marek kosmetycznych to robi. W obawie przed falą hejtu związaną z jej wypowiedzią popierającą Rusin, Krupa wytłumaczyła się ze współpracy z AVON-em, który takowe testy przeprowadza.

Nie tylko Kinga Rusin – oto gwiazdy, które WALCZĄ w obronie zwierząt

Kochani zanim zacznie się dyskusja – kilka lat temu, w 2011 roku, brałam udział w akcji Marszu Różowej Wstążki, która była wspierana przez markę kosmetyczną. Chciałbym nadmienić, tylko samą AKCJE CHARYTATYWNĄ, która wspierała kobiety z nowotworem! Dzięki tej akcji udało się wyleczyć wiele kobiet! Gdybym wówczas wiedziała, że ta marka testuje na zwierzętach zapewne wsparłabym akcje w inny sposób. Dziś mam tę wiedzę dlatego świadomie dobieram klientów. W Maju 2018 dowiedziałam się ze firma dalej testuje na zwierzętach I byłam w szoku. Człowiek uczy się całe życie – napisała Krupa.

Jak widać Joasia przestraszyła się zarzutów internautów, którzy zarzucają jej hipokryzję.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kochani jak do tej pory nie komentowałam zaistniałej sytuacji, ale niestety nie mogę sobie pozwolić na oszczerstwa i obrażanie mojej koleżanki, która również jak ja dba o prawa zwierząt. Ja nigdy nie walczyłam o kontrakt z wiadoma firmą, rozmowy były, ale zostały zaprzestane w momencie gdy dowiedziałam się, ze testują na zwierzętach. Nie pozwolę by ktoś mnie obrażał i mówił nieprawdę. W takich sytuacjach atak nie jest dobrym rozwiązaniem, rozumiem ze można czegoś nie wiedziedziec lub być wprowadzonym w błąd przez firmę, ale wystarczy przyznać się do błędu i postąpić wedlug swojego sumienia. Ja i Kinga nie atakujemy, dbamy o dobra zwierząt, chcemy uświadamiać ludzi, mając świadomość tego, ze świata nie zbawimy, ale choć może przez chwile zastanowimy się stojąc przed półką sklepowa, które firmy nie krzywdzą zwierząt. Wiele lat współpracuje z PETA niejednokrotnie ryzykowałam swoją karierę porywając się na akcje które wzbudzały wiele kontrowersji i miały na celu obronę praw zwierząt. Wierze w to co robię i szanuje ludzi, którzy również maja odwagę mówić o tym co myślą i walczyć o dobro zwierzat. Moja Mama zawsze mowi „kto zjada flaki myśli, że każdy taki…”

Post udostępniony przez Joanna Krupa (@joannakrupa)