09.04 media obiegła wstrząsająca wiadomość. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie i potwierdził, że książę Filip zmarł o poranku w wieku 99 lat. W czerwcu świętowałby 100 urodziny. Zmarł w otoczeniu bliskich na zamku Windsor. Książę Edynburga za życia zmagał się z wieloma chorobami. Na co chorował?

Meghan i Harry pożegnali księcia Filipa. Wydali oświadczenie

Na co chorował książę Filip?

Królowa Elżbieta i książę Filip przez lata pełnili oficjalne obowiązki, jakie nakładane są na monarchię. Wraz z upływem lat coraz rzadziej zaczęli pokazywać się publicznie. Książę Filip w 2017 roku zrezygnował z pełnienia funkcji publicznej i przeszedł na emeryturę, a wszystko ze względu na swój stan zdrowia.

Książę Filip miał trudne dzieciństwo. Jego małżeństwo z królową Elżbietą nie było usłane różami

Książę Edynburga zmagał się z chorobami serca. Przed tym jak zmarł, w marcu tego roku przeszedł operację serca, jednak na święta wrócił na zamek, po miesięcznym pobycie w szpitalu.

Na przestrzeni ośmiu lat royals był hospitalizowany kilkanaście razy. Najczęstszą przypadłością były infekcje dróg moczowych. Miał za sobą również kilka operacji – w tym operację biodra.

Książę miał również wpadek samochodowy, dlatego w 2019 roku przestał samodzielnie prowadzić.

Po śmierci Filipa na wszystkich budynkach państwowych flagi zostały opuszczone do połowy masztu. Mówi się, że pogrzeb księcia będzie miał charakter wojskowy, ale ze względu na panującą pandemię koronawirusa ciało nie zostanie wystawione na widok publiczny.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy ma odbyć się pochówek.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Książę Filip NIE ŻYJE. Zostanie wdrożona „Operacja Forth Bridge”

NIE ŻYJE książę Filip! Królowa Elżbieta pogrążona w żałobie

Książę Filip przeszedł OPERACJĘ. Pałac wystosował oświadczenie

 

Książę Filip na oficjalnym wystąpieniu.

Książę Filip, fot. Forum/News Licensing.

Książę Filip, królowa Elżbieta.

Książę Filip, królowa Elżbieta, fot. Forum/PA Images.

Książę Filip

Książę Filip, fot. Forum/PA Images.