Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety odszedł w wieku 99 lat. Wczoraj pożegnał go wnuczek książę William w osobistym poście, później zrobił to książę Harry. Na stronie fundacji „Archewell” opublikował wpis, w którym wspomina dziadka.

Meghan i Harry pożegnali księcia Filipa. Wydali oświadczenie

Książę Harry żegna księcia Filipa

Książę Harry obecnie razem z Meghan Markle i synkiem Archiem mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Książę Sussex już jest w Londynie i będzie uczestniczył w pogrzebie, który odbędzie się 17 kwietnia. Żona z nim nie przyleciała ze względu na to, że jest w zaawansowanej ciąży i nie uzyskała zgody lekarza. Krótko po śmierci księcia Filipa, para wydała oświadczenie, ale teraz Harry podzielił się jeszcze osobistym wpisem.

Mój dziadek był człowiekiem służby, honoru i wielkiego humoru. Był autentyczny, z bardzo ostrym dowcipem i dzięki swojemu urokowi potrafił przyciągnąć uwagę każdego w pomieszczeniu – a także dlatego, że nigdy nie wiedziałeś, co powie dalej. Zostanie zapamiętany jako najdłużej panujący małżonek monarchy, odznaczony żołnierz, i książę. Ale dla mnie, jak wielu z was, którzy stracili ukochaną osobę lub dziadków z powodu bólu minionego roku, był moim dziadkiem: mistrzem grilla, legendą przekomarzania się i pozostał bezczelny aż do samego końca. Był skałą dla Jej Królewskiej Mości z niezrównanym oddaniem, u jej boku przez 73 lata małżeństwa i chociaż mogę dalej opowiadać, wiem, że teraz on powiedziałby nam wszystkim, trzymając piwo w ręku: „Och, dajcie już spokój”. A zatem, dziadku, dziękuję za twoją służbę, oddanie babci i za to, że zawsze jesteś sobą.

To już pewne – książę Harry SAM przyleci na pogrzeb księcia Filipa. Meghan Markle się NIE pojawi

Na koniec wspomina o swojej rodzinie. Niestety, jego córka, która niebawem przyjdzie na świat, nie zdążyła poznać pradziadka.

Będziemy bardzo tęsknić za tobą, ale na zawsze pozostaniesz w pamięci – narodu i świata. Meghan, Archie i ja (a także twoja przyszła prawnuczka) zawsze będziemy mieć dla Ciebie specjalne miejsce w naszych sercach.

Książę Harry już w Londynie!

Harry obecnie poddaje się skróconej kwarantannie, a do Londynu przyleciał lotem komercyjnym. Już odkąd stan jego dziadka się pogorszył, izolował się i przygotowywał do lotu prywatnym odrzutowcem, gdyby była taka konieczność.

Książę Harry na plaży fot. The Mega Agency / Forum

Meghan Markle i Harry chwilę przed odłączeniem się od rodziny królewskiej.

Harry i Meghan Markle na oficjalnym wystąpieniu, fot.Forum/PA Images.

Meghan Markle z synkiem Archiem

Meghan Markle z synkiem Archiem fot. / Backgrid USA / Forum

Książę Filip

Książę Filip fot. / PA Images / Forum

Książę Filip, królowa Elżbieta

Książę Filip, królowa Elżbieta fot. PA Images / Forum