Wczoraj na warszawskich Powązkach przyjaciele, rodzina i fani pożegnali Korę Jackowską. Legendarna artystka deklarowała się jako antyklerykałka, a jej pogrzeb miał charakter świecki. O ceremonii w mocny sposób wypowiedział się Sławomir Marek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach na Dolnym Śląsku. Jego słowa wywołały burzę.

Przemówienie Kamila Sipowicza na pogrzebie Kory wzrusza do łez

Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec.

– napisał Marek na swoim Twitterze.

Na jego słowa zareagował ksiądz i publicysta, Wojciech Lemański. Przypomniał tragiczną historię piosenkarki, która była molestowana seksualnie przez duchownych:

– Zamilknij klecho. tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza. Nie martw się, była i msza w intencji zmarłej i Salve Regina. Gdybyś miał w sobie odrobinę miłosierdzia – sam byś taką mszę odprawił. A gdybyś miał w głowie choć kilka kropel oleju – milczałby w takiej chwili..

Mocny wpis Lemańskiego został ostro skrytykowany przez środowisko:

– Pierwszy raz spotykam się z tym, że ksiądz księdza wyzywa od „klechów”. Na dodatek publicznie. Mam nadzieję, że abp Grzeg. Ryś, u którego posługę ma teraz pełnić ks. LW, ustosunkuje się do tego, bo jako biskup w #Krakow podkreślał, że wśród księży nie ma „równych i równiejszych”

– napisał na Twitterze Ks. Isakowicz-Zalewski.

Dziś pogrzeb Kory – tak rodzina, przyjaciele i fani żegnają artystkę (ZDJĘCIA)

Uważacie, że księża powinni w tak bezpośredni sposób krytykować ostatnią wolę zmarłej artystki?

Skandal! Księża POKŁÓCILI się o świecki pogrzeb Kory! Zamilknij KLECHO!

Skandal! Księża POKŁÓCILI się o świecki pogrzeb Kory! Zamilknij KLECHO!