Spędzanie świąt z bliskimi partnera czy partnerki może być stresujące, zwłaszcza jeśli jest to rodzina królewska. Księżna Kate przed pierwszymi wspólnymi świętami z rodziną Williama miała nie lada stres, a dodatkowo martwiło ją, jakie prezenty przygotować. Zwłaszcza dla królowej Elżbiety.

SZOK! Projektowała suknie ślubne Kate Middleton i Meghan Markle. Dziś nie ma za co żyć

Księżna Kate o prezencie dla królowej Elżbiety

Kate mocno się zastanowiła, co można podarować osobie, która może mieć dosłownie wszystko i postanowiła podarować coś od serca. Uznała, że przygotuje coś, co mogłaby podarować też własnym dziadkom i postawiła na ręcznie robiony prezent – sos chutney.

Myślałam: Boże, co powinnam jej dać? Zastanowiłam się, co podarowałabym swoim własnym dziadkom i wtedy stwierdziłam, że sama muszę coś zrobić. To mogło się nie udać, ale postanowiłam, że zrobię ostry sos korzenny według przepisu babci – wynała w filmie dokumentalnym nakręconym z okazji 90. urodzin królowej Elżbiety II.

Po wręczeniu podarunku Kate nadal czuła lekki stres i zastanawiała się, czy dobrze postąpiła, ale już kolejnego ranka przekonała się, że Elżbieta była zadowolona z prezentu.

Martwiłam się, czy trafiłam z prezentem, ale następnego dnia zobaczyłam, że sos stoi na stole. Taki prosty gest wiele dla mnie znaczył. Od tamtego momentu zauważałam u królowej podobne zachowania przy wielu okazjach. To dowodzi jej ogromnej troski. Ona musi się wszystkimi opiekować – dodała.

Wygląda na to, że królowa Elżbieta wcale nie jest taka straszna, jak mogłoby się wydawać!

ZOBACZ TEŻ:

Tak będzie wyglądała świąteczna kartka księżnej Kate i Williama z dziećmi. Zdjęcie wypłynęło do sieci

Kate i William oraz Meghan i Harry wręczyli sobie świąteczne PREZENTY

Królowa Elżbieta w brązowym płaszczu

Królowa Elżbieta/fot. Forum

Księżna Kate w swetrze i czarnych spodniach

Księżna Kate/fot. Zuma Press/Forum