Suknie ślubne księżnych Kate i Meghan wzbudziły wielkie emocje. Zwłaszcza kreacja żony księcia Williama, która wyznaczyła ślubne trendy na prawie dekadę. Choć ich autorstwo jest przypisywane wielkim domom mody: odpowiednio Alexander McQueen i Givenchy, to jest oczywiste, że za ich stworzenie był odpowiedzialny cały sztab ludzi.

Suknia ślubna Kate Middleton (FOTO)

Suknie ślubne angielskich księżnych

Jedną z osób zaproszonych do współpracy przy ślubnych strojach Kate i Meghan była Chloe Savage – projektantka zajmująca się tworzeniem kostiumów teatralnych i filmowych, z która współpracowały takie sławy jak Victoria Beckham czy dom mody Balenciaga. Jej prace pojawiły się na ekranach takich produkcji jak Harry Potter oraz James Bond.

W wywiadzie dla magazynu „People” projektantka wyznała, że w związku z pandemią koronawirusa jej sytuacja finansowa. Kobieta boi się utraty całego majątku. W wywiadzie kobieta wyznała, że jej dzieci nie dojadają – 14-letnia córka projektantki pomija posiłki, żeby zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na jedzenie.

Savage z dnia na dzień straciła wszystkie zlecenia i została niemalże bez środków do życia. Kobieta liczy, że dzięki rządowej pożyczce dla małych przedsiębiorców w wys. 30 tys. dolarów, te pieniądze wystarczyły jednak wyłącznie na pokrycie bieżących opłat takich jak materiały, wynajem studia czy rachunki za energię.

Podczas rozmowy z dziennikarzami tabloidu, zdradziła również jak wyglądała praca nad słynnymi kreacjami. Zaznaczyła również, że podpisała specjalne oświadczenie, zobowiązujące do utrzymania tajemnicy. W przypadku obu sukien, Chloe zajmowała się haftami. 

Kate przyszła tu kilka razy. Była śliczna. Normalna, promienna panna młoda – powiedziała Savage. – Była podekscytowana sukienką, zdenerwowana dniem, zadawała mnóstwo pytań o naszą pracę – wyznała hafciarka.

Podczas wizyty Meghan Markle Chloe była poza pracownią. Projektantka odpowiadała za wzór, który pojawił się na spektakularnym welonie byłej księżnej Sussexu.

Po godzinie pracy biało na białym dostawałam śnieżnej ślepoty – wyznała Savage.

Projektantka zdradziła, że w przyszłości ma pracować nad strojami koronacyjnymi. Może się jednak okazać, że rodzina królewska nie będzie zachwycona otwartością projektantki.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Chloe Savage (@chloesavageembroidery)

Suknia Ślubna Kate Middleton

Suknia ślubna Kate Middleton, fot. Simon / X17 / Forum

Meghan Markle w sukni ślubnej, fot. Forum

Meghan Markle w sukni ślubnej, fot. Forum