Już za kilka godzin wielki finał 1. edycji programu The Voice of Poland.

Finał będzie należał do facetów. Na polu bitwy stawi się czwórka mężczyzn, którzy swoim głosem będą walczyli o zwycięstwo.

Gościem specjalnym będzie Garou. Kanadyjski artysta zaśpiewa trzy piosenki, w tym utwór New Years Day, który wykona wspólnie z finalistami.

Do walki o kontrakt płytowy i tytuł najlepszego głosu w Polsce staną:

Mateusz Krautwurst, którego trenerem jest Kayah – ma 25 lat i mieszka z Warszawie. Jest rozwiedziony, ma córkę Hanię. Produkuje muzykę, tworzy aranże, jest twórcą i wokalistą w zespole The Positive, z którym zagrał ponad 100 koncertów i M’n’F. Ma doświadczenie telewizyjne, próbował swoich sił w programie Fabryka Gwiazd. Od pół roku jest zakochany.

Damian Ukeje z drużyny Nergala to 25-latek ze Szczecina, student stosunków międzynarodowych. Najbardziej lubi rocka, bluesa i grunge. Na co dzień pracuje jako przedstawiciel handlowy, ale w przyszłości widzi się na scenie. Przygodę z muzyką rozpoczął w zespole bluesowym Jerry’s Hole Band. Dwa lata temu wziął udział w programie Szansa na sukces a w tym roku jego piosenka znalazła się na płycie Minimax pl 6 Programu III Polskiego Radia. Obecnie gra w zespole Fat Belly Family. Jego marzeniem jest wyjazd do Nigerii w rodzinne strony ojca.

Piotr Niesłuchowski, którego opiekunem jest Ania Dąbrowska, pochodzi z Ciechanowa i ma 23 lata. Studiuje anglistykę i pracuje jako tłumacz. Gra na gitarze i śpiewa covery na warszawskiej Starówce. Uwielbia filmy Woody’ego Allena. Od 6 lat śpiewa w zespole Funk-rockowym The Without i od 2 lat w zespole britpopowym. Brał udział w kilku festiwalach i konkursach muzycznych. Lubi rock i jazz. Gry na gitarze nauczył się sam. Największe wrażenie zrobił na nim skok ze spadochronem.

Antek Smykiewicz z ekipy Andrzeja Piasecznego, mieszka w Warszawie i ma 24 lata. Skończył Szkołę Muzyczną w klasie akordeonu. Od 6 lat prowadzi, cieszące się wielką popularnością, imprezy karaoke. Śpiewa również w dwóch zespołach muzycznych AKS i Lazy Dazy. Najchętniej wybiera utwory z gatunków: rock, pop i jazz. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jego mama jest solistką w Operetce Warszawskiej. Ma dziewięcioro rodzeństwa.

Szykuje się wieczór pełen emocji. Kto według Was powinien wygrać pierwszą edycję show?

Mateusz Krautwurst

\"Mateusz

\"Mateusz

\"Mateusz

Damian Ukeje

\"Damian

\"Damian

\"Damian

Piotr Niesłuchowski

\"Piotr

\"Piotr

\"Piotr

Antek Smykiewicz

\"Antek

\"Antek

\"Antek