W sobotę odbędzie się 86. edycja plebiscytu na Sportowca Roku. W ostatnim czasie Polscy sportowcy osiągnęli wiele sukcesów na międzynarodowych arenach, w tym Iga Świątek, w której ręce wpadł pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Czy Polka ma szanse na zwycięstwo w plebiscycie Przeglądu Sportowego? Sprawdzamy ofertę Superbet zakładów bukmacherskich na to wydarzenie!

Spełnienie marzeń w Paryżu

Tenisowy sezon w 2020 roku został zbombardowany przez koronawirusa. Wiele z turniejów zostało odwołanych, w tym najbardziej prestiżowy z nich – Wimbledon. Amerykański US Open z kolei miał jedną z najsłabszych obsad od lat. W związku z tym oczy całego tenisowego świata zostały zwrócone na Paryż, który stał się podsumowaniem zmagań w Wielkim Szlemie w 2020 roku.

Iga Świątek przystąpiła do tego turnieju w roli underdoga. Zakłady bukmacherskie oferowały bardzo wysokie kursy za dotarcie Polki do czwartej rundy, a co dopiero za zwycięstwo w turnieju. Można powiedzieć, że jest to największa tenisowa niespodzianka w 2020 roku, nawet pomimo tego, że w kobiecym tenisie takie wydarzenia często mają miejsce. Świątek nie była nawet rozstawiona w turnieju finałowym, a już w pierwszej rundzie trafiła na zeszłoroczną zwyciężczynię. Po wygranej nad Vondarousovą przyszła stosunkowo łatwiejsza rywalka z Tajwanu. Kolejnym testem miało być spotkanie z Bouchard, które Polka również zdała pozytywnie. Fani polskiego tenisa nastawiali się na ciekawe, jednak równocześnie bardzo ciężkie starcie z jedną z najlepszych tenisistek świata w 4. Rundzie turnieju, czyli Simoną Halep. Rumunka w poprzednim sezonie wyrzuciła Polkę z French Open, więc była to doskonała okazja do rewanżu.

Kursy od zakładów bukmacherskich przed meczem z Halep, czyli numerem jeden światowego rankingu, zwiastowały problemy lub też szybkie zakończenie spotkania przez Rumunkę. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, ponieważ to 19-letnia Polka zmiotła rywalkę z kortu, czym zwróciła na siebie uwagę całego tenisowego świata.

W kolejnych rundach Świątek trafiła na dwie przeciwniczki, które do finału głównego awansowały z kwalifikacji, czyli Trevisan i Podoroską. Przed tymi meczami było pewne, że Polka bardziej niż z rywalkami będzie walczyć ze sobą, aby dostać się do finału.

Decydujące spotkania z udziałem Świątek na paryskich kortach były transmitowane w otwartym kanale TVN i zgromadziły rekordową publikę. Tenis na stałe zagościł w świadomości polskich kibiców, co może odbić się na wynikach plebiscytu na Sportowca Roku. Iga w finale pokonała rozstawioną z numerem 4 Kenin i dokonała historii, ponieważ jako pierwsza Polka wygrała indywidualny turniej Wielkiego Szlema. Tej sztuki nie dokonała nawet Agnieszka Radwańska ani Wojciech Fibak.

iga świątek

Co kupiła po zwycięstwie? O tym przeczytasz tutaj!

Iga Świątek – droga do chwały?

Jeszcze w poprzednim roku mało kto zdawał sobie sprawę, że w tenisie mamy do czynienia z wielkim polskim talentem. Iga Świątek nie była tak rozpoznawalna i dopiero sukces na paryskich kortach znacząco zwiększył wartość jej marketingowej marki. Oprócz współpracy z Lexusem, którą Polka miała jeszcze przed rozpoczęciem French Open, po turnieju doszło prestiżowe wyróżnienie, ponieważ 19-latka podpisała umowę sponsoringową z Rolexem i stała się jedną z niewielu tenisistek na świecie, która może się tym pochwalić!

W świecie show-biznesu o Świątek nie jest zbyt głośno, ponieważ Polka koncentruje się na tym, w czym jest najlepsza, czyli na tenisie. Nie prowadzi kontrowersyjnego życia prywatnego, nie daje pożywki prasie, a także nie słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Można powiedzieć, że Świątek to materiał na gwiazdę kobiecego tenisa, jednak już w tym sezonie dojdzie do weryfikacji jej umiejętności. Polka po raz pierwszy w historii będzie rozstawiona w turniejach Wielkiego Szlema, jednak to również spora presja, ponieważ szczególnie w Paryżu będzie musiała bronić wywalczonych przed rokiem punktów.

Wszystkie najważniejsze turnieje tenisowe znajdziesz na stronie Superbet zakłady bukmacherskie.

iga świątek

Iga wygra plebiscyt Sportowca Roku?

Zakłady bukmacherskie nie mają wątpliwości, że po tak dużym sukcesie, którego nikt się nie spodziewał, Iga Świątek jest jednym z głównych faworytów do wygranej w plebiscycie na Sportowca Roku. Oprócz niej największe szanse na zwycięstwo na podstawie analizy oferty zakładów sportowych mają Robert Lewandowski, a także Bartosz Zmarzlik. Można jednak zakładać, że miejsce w pierwszej trójce, czyli na podium 86 plebiscytu Przeglądu Sportowego ma zapewnione.

Decydujący głos w tym plebiscycie mają kibice, co też może mieć istotny wpływ, ponieważ dla zwykłego „Kowalskiego” to Robert Lewandowski jest bardziej rozpoznawalny i obecny w mediach i reklamach, niż Iga Świątek.

Superbet zakłady bukmacherskie przewidują, że Iga zajmie 3. pozycję.

Kto znajduje się wśród jej rywali?

sportowiec roku

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej.