To nie pierwsza tego typu sytuacja – dawni koledzy z kapeli rozchodzą się, muzykują oddzielnie, ale… pod tym samym szyldem, czyli używając tej samej nazwy zespołu. Tym razem sprawa dotyczy grupy Piersi, którą współtworzył Paweł Kukiz. Muzyk odszedł z zespołu w 2012 roku. Jak twierdzą jego obecni członkowie, wtedy wszyscy porozumieli się w sprawie używania nazwy Piersi.

Zespół, którego nowym liderem został Adam „Asan” Asanow, wydał płytę, wylansował hit Bałkanica. Z czasem okazało się, że i Paweł Kukiz używa dawnej nazwy zespołu, który członkowie jego dawnej kapeli opatentowali.

Teraz członkowie zespołu opublikowali list otwarty, w którym piszą, iż w marcu 2015 roku dostali pozew sądowy. Zostali pozwani przez Pawła Kukiza, który domaga się przed sądem ustalenia praw do posługiwania się nazwą Piersi.

Pozew wstrzymał wydanie płyty zespołu:

Pozew otrzymaliśmy w marcu 2015 roku i w ślad za nim zabezpieczenie powództwa zakazujące nam m.in. wydania płyty pod nazwą PIERSI, która miała się ukazać 30 marca. Z wielkim bólem wstrzymaliśmy dystrybucje gotowego albumu, chowając cały nakład do magazynów i odwołując wszelkie działania promocyjne.

Z pełną świadomością nie ujawnialiśmy publicznie powodów wstrzymania wydania płyty, nie chcąc być posądzanymi o działanie na szkodę Pawła, który zaangażował się w wybory prezydenckie – tłumaczą.

I dodają, że sprawa powinna zostać rozwiązana inaczej. Wzywają kolegów, by zaprzestali używania nazwy Piersi:

Nasze dotychczasowe milczenie w tej sprawie oraz zakaz sądowy wydania płyty pod nazwą PIERSI z powództwa Pawła i Jeziora nie upoważnia Was do używania nazwy PIERSI, która jest zastrzeżona przez Urząd Patentowy, a Jej wykorzystywanie bez zgody jest prawnym naruszeniem. Rozumiemy doskonale Waszą sytuację i chęć pracy w zawodzie muzyka, ale dwa zespoły o takiej samej nazwie nie mogą funkcjonować, ponieważ powodują dezorientację odbiorców. Codziennie otrzymujemy pytania od fanów oraz dziennikarzy czy my to my i czy Paweł powrócił do zespołu PIERSI.

Apelujemy do Was, abyście zaprzestali używać nazwy PIERSI.
Chcąc bronić naszych interesów zarówno osobistych jak i zawodowych już jesteśmy zmuszeni do odpierania ataków Pawła Kukiza oraz Jeziora w niepotrzebnym nikomu sporze sądowym,który jest wynikiem pozwania nas przez naszych wyżej wspomnianych kolegów. Próbowaliśmy uniknąć takiej sytuacji, lecz nasze starania pozostały bez reakcji.
Mamy prawo bronić się przed bezprawnym używaniem zastrzeżonej nazwy przez nieupoważnione osoby, dlatego też, nie chcąc narażać Was na żadne nieprzyjemności, wystosowaliśmy ten list.
Przemyślcie to.
Pozdrawiamy
Zespół PIERSI

Będzie odpowiedź Pawła Kukiza?

List otwarty do:Wojciech „Amorek” Cieślak, Krzysztof „Alladyn” Imiołczyk, Grzegorz Zioła, Jacek Kasprzyk, Łukasz Łabuś…

Posted by Piersi on 21 lipca 2015

Kukiz złożył pozew sądowy przeciw zespołowi Piersi

Kukiz złożył pozew sądowy przeciw zespołowi Piersi

Kukiz złożył pozew sądowy przeciw zespołowi Piersi

Kukiz złożył pozew sądowy przeciw zespołowi Piersi

Piersi, Bałkanica

Pawel Kukiz & Piersi – Całuj Mnie