Leonardo DiCaprio (48 l.) można kochać za wiele rzeczy. Jest fantastycznym artystą, jest przystojny (kiedyś?), a jego lifestyle dostarcza nam wyjątkowo dużo rozrywki. Jednak w tym wszystkim zapominamy, że Leonardo DiCaprio jest też zagorzałym ambasadorem ekologii. Mimo, że nie szczędzi na prywatnych odrzutowcach to aktualnie zainwestował w wegańską markę odzieżową z Wielkiej Brytanii, która produkuje jego ulubione sneakersy. 

Leonardo DiCaprio – prywatne jety i luksusowe wakacje w Hamptons

W ostatnich tygodniach zdobywca Oscara był wielokrotnie widziany w modnej restauracji Chiltern Firehouse z urodzoną w Anglii modelką Neelam Gill (28 l.). Teraz wiadomo, że nie tylko atrakcyjna, młoda pani ściągała do go do Londynu. Leo DiCaprio zainwestował w markę LØCI, która wytwarza m.in. wegańskie buty z przetworzonego bambusa , pianki i gumy.

Jest absolutną gwiazdą [Leonardo DiCaprio] i widzi świat tak samo, jak my go widzimy. To było absolutne błogosławieństwo mieć go w drużynie. Nie można zignorować, że to brytyjska marka, a on na nią stawia […] Nie musiał tego robić, czytamy wypowiedź informatora w Daily Mail.

Ekologiczny Leonardo DiCaprio?

Oczywiście Leonardo DiCaprio poświęca się ekologii całym sobą. Niezaprzeczalnie robi w tej dziedzinie dużo dobrego. Nagłaśnia problemy związane z efektem cieplarnianym, mówi o problemach rdzennych ludności i zaśmiecaniu świata. Często jednak zdarza mu się latać prywatnymi odrzutowcami i pływać na gigantycznych jachtach, które jak wiadomo nie działają na wodę…

W końcu, gdy dochodzi do inwestycji… inwestuje w coś związanego z „dobrymi praktykami”, jak przetwarzanie, upcykling czy recykling.

Leonardo DiCaprio cieszy się życiem na jachcie z 22-latką

Nie widziałem, żeby nosił inne buty, oprócz naszych. To nie jest częścią żadnej umowy, to prawdziwa miłość do marki […] Gdybym mógł coś powiedzieć o Leo, prawdopodobnie użyłbym dwóch słów: autentyczny i miły, dodał jednej z założycieli marki Emmanuel Eribo.