Lizzo (35 l.) podjęła trudną decyzję, która zszokowała fanów. Zdobywczyni nagrody Grammy, wobec której toczy się obecnie proces o molestowanie seksualne, oficjalnie przeszła na emeryturę, „Mam już dość znoszenia tego, że wszyscy w moim życiu i w Internecie mnie szykanują”.

Lizzo oskarżona o molestowanie seksualne przez kolejne 6 osób

Jej oświadczenie ukazało się wkrótce po tym, jak prawnicy jej byłych tancerek ostro skrytykowali ją za występ podczas czwartkowej zbiórki pieniędzy na reelekcję prezydenta Joe Bidena.

Wszystko, czego chcę, to tworzyć muzykę, uszczęśliwiać ludzi i pomagać światu być choć trochę lepszym […] Ale zaczynam mieć wrażenie, że świat mnie w nim nie chce […] Nieustannie sprzeciwiam się kłamstwom opowiadanym na mój temat […] brak szacunku dla mojego imienia […] ODCHODZĘ, napisała w oświadczeniu na Instagramie.

Lizzo schodzi ze sceny… na zawsze?

W sierpniu 2023 roku jej byłe tancerki – Davis, Rodriguez i Williams pozwały ją za tworzenie toksycznego środowiska pracy i molestowanie seksualne. Jedna z byłych pracowniczek oskarżyła ją także o „nękanie”, a także „zawstydzania” z powodu wagi.

Lizzo zarzekała się, że nigdy nie schudnie. A teraz TO

Lizzo rzekomo zaczęła zachęcać członków zespołu, aby na zmianę „dotykali nagich performerek, łapali wibratory wystrzeliwane z pochwy performerek i zjadali banany wystające z pochwy performerek”. Do zajścia miało dojść w Amsterdamie.

Do tancerek dołączyły inne osoby, w tym dyrektorka artystyczna i dokumentalistka, która pracowała nad materiałem z jej trasy koncertowej. Lizzo zaprzeczyła wszelkim oskarżeniom.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: