Lucyna Malec ma 23-letnią córeczkę Zosię. Niestety macierzyństwo nie poszło po jej myśli. Dziewczynka dzień po urodzeniu dostała drgawek i wylewu krwi do mózgu, co spowodowało porażenie mózgowe. Historia aktorki jest niezwykle przykra, ponieważ już po porodzie musiała sama opiekować się Zosią.

Słabiutki Ozzy Osbourne jest nie do poznania

Lucyna Malec o niepełnosprawnej córce

Lucyna Malec ostatnio w ramach plebiscytu „Kobieta petarda„, w którym zajęła pierwsze miejsce, udzieliła wywiadu Paulinie Smaszcz. Aktorka podczas rozmowy wyznała, że „nie ma dla córki pomysłu na przyszłość”:

Najbardziej brakuje pomysłu na przyszłość, ale też staram się nie za bardzo o tym myśleć, bo nie wiem, co mogę wymyślić. Staram się to „puścić”. Nie wiem, jak będziemy funkcjonowały. Tak samo jak Zosia była mała, to nie miałam pojęcia, jak ona będzie funkcjonowała, jak będzie miała 10, 15, 20 lat. Tej przyszłości naszej też nie wymyślę. Możemy tylko cieszyć się każdym kolejnym dniem – przyznała.

Monika Miller w szpitalu walczy z guzem!

Malec próbuje różnych możliwości, aby jej córka była jak najbardziej sprawna. Teraz zajęła się medycyną niekonwencjonalną:

Mam niepełnosprawne dziecko: Zosia ma już 23 lata. Na takie schorzenie medycyna nasza konwencjonalna już nic nie może zrobić. Rehabilitacja, rehabilitacja, rehabilitacja… Starałam się szukać czegoś innego poza naszym ciałem, może właśnie bardziej duchowego – zdradziła.

Aktorka odkąd została porzucona przez partnera, skupiła się na wychowywaniu córki i karierze. Teraz poruszyła dość wrażliwy temat dla każdej kobiety:

Ktoś mnie ostatnio zapytał, czy czekam na drugą połówkę. Jaką połówkę? Co to jest? Jakieś amerykańskie powiedzenie, pewnie z jakiegoś filmu, pewnie niezbyt mądrego…Nie jesteśmy żadną połówką, nie czekamy na żadną drugą połówkę jabłka czy pomarańczy. Jesteśmy całością. A kobiety mają tendencję, że czekają na kogoś, kto je dopełni. Ale kto ma cię dopełniać?! – tłumaczy Malec.

Karolina Gruszka jest nieuleczalnie chora!

lucyna-malec-

Lucyna Malec Fot. Kurnikowski/AKPA