Magda Stępień kilka miesięcy temu usłyszała druzgocącą diagnozę syna, u małego Oliwiera wykryto bardzo rzadką odmianę raka. Za sprawą internetowej zbiórki pieniędzy na jego leczenie, w ciągu 7 godzin udało się zebrać kwotę 350 tysięcy złotych, za  które wraz z synem polecieli do Izraela, gdzie chłopiec miał mieć większe szanse na przeżycie.

Magda Stępień WRÓCIŁA ale ma ZŁE WIEŚCI o stanie zdrowia swojego synka

Magda Stępień pokazała Jakuba Rzeźniczaka na swoim Instagramie

Magda Stępień po dwóch miesiącach milczenia znów odezwała się na Instagramie. Była zobowiązana poinformować wszystkich darczyńców o przebiegu leczenia Oliwiera. Okazało się, że nowotwór, który zaatakował Oliwiera jest jeszcze rzadszy niż początkowo przypuszczano i pojawiły się przerzuty:

Jak się okazało z wyników badań jest to jeszcze rzadsza odmiana nowotworu wątroby niż początkowo sądziliśmy. Lekarze w Izraelu robią wszystko, aby ustalić najlepszą metodę leczenia, co nie jest łatwe ze względu na bardzo małą ilość takich przypadków. Szukamy rozwiązania tutaj (czekamy między innymi na wyniki badań genetycznych), do momentu, kiedy nie znajdziemy miejsca na świecie, gdzie lekarze mieli już doświadczenia z tego rodzaju nowotworem u dzieci – tłumaczy Magda. 

Magda Stępień odpowiada na słowa Rzeźniczaka: „Jego wsparcie jest zerowe”

Stępień także pozytywnie zaskoczyła, wypowiadając się dobrze o ojcu dziecka, Jakubie Rzeźniczaku. Jeszcze w lutym mówiła, że nie ma od niego żadnej pomocy i nadal nie pogodziła się z rozstaniem i nie wyobraża sobie mieć z nim normalne relacje.

Tu też pojawia się temat taty Oliwiera. Pracujemy nad naszymi relacjami, nasze dziecko jest dla nas najważniejsze. Jego dobro jest ponad wszystko. Jesteśmy w stałym kontakcie. Kuba zadeklarował również, że zaangażuje się w leczenie Olisia. Cieszy mnie to, że potrafiliśmy wznieść się ponad sprawy, które nas dzielą i skupić się na tym co naprawdę ważne – czytamy w poście Stępień.

Magda Stępień o Jakubie Rzeźniczaku: „Ktoś nie ma LITOŚCI dla mnie w czasie POŁOGU”

Jak widać młodzi rodzice doszli do porozumienia i swoje sprawy odłożyli na bok, aby skupić się na dziecku. Dzisiaj Magda opublikowała nawet zdjęcie piłkarza, jak zajmuje się synem w izraelskim szpitalu:

Oliwier jest silniejszy, gdy ma przy sobie oboje rodziców – napisała Stępień.

Magda Stępień w 7 godzin zebrała pieniądze na leczenie Oliwiera! "Udało się synku, lecimy"

fot. Instagram: magdalena___stepien

Magda Stępień w 7 godzin zebrała pieniądze na leczenie Oliwiera! "Udało się synku, lecimy"

fot. Instagram: magdalena___stepien

Magdalena Stępień spełniła swoje marzenie i poleciała na Malediwy

Magdalena Stępień, fot. Instagram: magdalena___stepien