Jakub Rzeźniczak w lipcu po raz drugi został ojcem. Doczekał się syna Oliwiera z partnerką Magdą Stępień, ale niestety piłkarz porzucił partnerkę na miesiąc przed porodem. Wówczas głośno było o ich rozstaniu, bo Magda nie zamierzała milczeć o swojej trudnej sytuacji. Aby pozbierać się po porodzie, zaczęła z synem podróżować, była m.in. na Malediwach i w Dubaju.

Jakub Rzeźniczak walczy o życie syna!

Jakub Rzeźniczak o chorobie syna

Magda Stępień po wielu miesiącach ciszy powróciła na Instagram i oznajmiła na początku tego roku, że Oliwier choruje na bardzo rzadkiego raka wątroby. Modelka musiała otworzyć zbiórkę pieniędzy na leczenie syna w Izraelu, wywołała tym ogromnym nagonkę na swojego ex-partnera Jakuba Rzeźniczaka, ponieważ piłkarz nie wspomógł jej finansowo i musiała liczyć na internautów. Miesiąc temu znów otworzyła zbiórkę pieniędzy na operacje i dalsze leczenie syna w Izraelu. Piłkarz był zmuszony wydać oświadczenie, które możecie przeczytać TUTAJ! 

Jakub Rzeźniczak teraz udzielił pierwszego wywiadu magazynowi „Party”, w którym poruszył temat choroby syna. Znów podkreśla, że nie jest za leczeniem syna w Izraelu:

Oliwierek został zdiagnozowany w Polsce, okazało się, że ma „malignant rhabdoid tumor”, czyli złośliwy guz rabdoidalny. Najczęściej atakuje nerki, bardzo rzadko inne narządy. Na całym świecie doświadczenie w jego leczeniu jest więc bardzo małe, właśnie ze względu na to, że jest tak rzadki. U mojego syna rak zaatakował wątrobę. Profesor medycyny, z którym jestem w stałym kontakcie, powiedział mi, że skuteczność leczenia nowotworów u dzieci w naszym kraju osiąga 80 procent, a w przypadku tego konkretnie raka – 20-30 procent, jeżeli nie jest złośliwy – tłumaczy Rzeźniczak.

Magda Stępień nie wytrzymała: „Jestem teraz szykanowana i zastraszana”

Mimo tego ma w planach odwiedzić syna w Izraelu, ale nie wie, jak się dogada z Magdą Stępień:

21 maja kończę piłkarski sezon i chcę lecieć do Izraela. Nie wiem tylko, jak będzie ta wizyta wyglądała, bo Oliwier nie przebywa w szpitalu na stałe. Jeździ tam z mamą tylko na badania i podawanie leków – takie sesje lecznicze trwają do pięciu dni, a poza szpitalem jest z Magdą w hotelu – mówi w „Party” piłkarz.

Przyznaje, że komunikacja między nim a Magdą Stępień jest na słabym poziomie, dlatego wszystkie fakty medyczne poznaję dzięki rozmowom z kompetentnymi osobami.

Magda również. Polegam na ludziach, którzy mają wielkie doświadczenie. U nich szukam pomocy, z nimi się konsultuję – stwierdza i dodaje: Nie poddaję się w walce o syna i teraz staram się o możliwość leczenia Oliwiera w najlepszym szpitalu onkologicznym dla dzieci – amerykańskim St. Jude Children’s Research Hospital w Memphis. Niestety o izraelskiej klinice, w której teraz leczony jest Oliwer, żaden z polskich specjalistów nie miał większej wiedzy – podkreśla. 

Jakub Rzeźniczak wydał OŚWIADCZENIE po OSKARŻENIACH Magdy Stępień: „Mam już tego DOSYĆ”

Sonda

poll-violet

Magda Stępień chce kontynuować leczenie syna w Izraelu. Z kolei Jakub Rzeźniczak nie ufa tej klinice. Kto ma racje?

1
Jakub Rzeźniczak wydał oświadczenie

Jakuba Rzeźniczak

2
Magda Stępień wyjechała na miesiąc pławić się w luksusach. Wiemy GDZIE!

Magda Stępień

Magda Stępień wyznaje miłość Rzeźniczakowi i obwinia siebie za rozstanie: "Nadal kocham Kubę"

Magda Stępień wyznaje miłość Rzeźniczakowi i obwinia siebie za rozstanie: „Nadal kocham Kubę”

IG: magdalena___stepien

IG: magdalena___stepien