Magda Stępień kilka miesięcy temu usłyszała druzgocącą diagnozę syna, u małego Oliwiera wykryto bardzo rzadką odmianę raka. Za sprawą internetowej zbiórki pieniędzy na jego leczenie, w ciągu 7 godzin udało się zebrać kwotę 350 tysięcy złotych, za  które wraz z synem polecieli do Izraela, gdzie chłopiec miał mieć większe szanse na przeżycie.

Magda Stępień nie może patrzeć na ten widok : „Nie jestem w stanie powstrzymać łez”

Magda Stępień zbiera pieniądze na leczenie syna

Magda Stępień po dwóch miesiącach pobytu w Izraelu znów się odezwała na Instagramie. Najpierw tłumaczyła się ze swojej dość kontrowersyjnej zbiórki na leczenie syna, a potem zdradziła, że nowotwór, który zaatakował Oliwiera, jest jeszcze rzadszy niż początkowo przypuszczano i pojawiły się przerzuty na płuca.

Jest POZYTYWNY ZWROT w chorobie synka Magdy Stępień? Przyjaciółka Magdy się WYGADAŁA!

Teraz była uczestniczka „Top Model” znów prosi internautów o pieniądze. Jeszcze kilka dni temu mówiła na swoim Instagramie, że poinformowała wystarczająco wcześnie Jakuba Rzeźniczaka o leczeniu syna, aby mógł się określić, ile jest w stanie pomóc. Przypominamy, że w przypadku pierwszej zbiórki, piłkarz zarzucił byłej partnerce, że za późno go o wszystkim poinformowała.

Mimo tego wygląda na to, że Jakub Rzeźniczak za wiele nie może wyłożyć pieniędzy… Magda Stępień otworzyła zbiórkę, aż na kwotę ponad 500 tysięcy złotych:

Moi drodzy, jak pewnie się domyślacie, jestem zmuszona po raz kolejny prosić was o pomoc, o pomoc w zebraniu pieniędzy na leczenie mojego dziecka. Załączam wam link do strony, na którym jest opisana historia, którą zapewne wielu was zna. Wierzę, że wspólnymi siłami po raz kolejny uda nam się uzbierać te pieniądze na leczenie małego, i że dzięki wam, i dzięki pomocy ludziom o dobrym sercu, Oliwier wyjdzie z tego, i będzie miał szansę na normalne dzieciństwo, i na powrót do normalnego życia – mówi Stępień. 

Tłumaczy, że są już na ostatniej prostej do operacji i wycięcia „tego potwora”, dlatego nie mogą przerwać leczenia. Podkreśla, że kwota – 115 tysięcy dolarów uwzględnia już operację:

Przekracza moje możliwości finansowe, nawet gdybym się zapożyczyła, to nie jestem w stanie uzbierać takich pieniędzy, co nie zmienia faktu, że non stop pożyczam pieniądze i rodzina pomaga mi tyle, ile może, bo utrzymanie w Izraelu jest strasznie kosztowne. Utrzymanie się z samych alimentów w Izraelu nie jest możliwe. W Polsce, jak najbardziej tak, ale tutaj, gdy ceny są takie, a nie inne, żeby zapewnić podstawowe środki do życia, sobie i dziecku, nie jestem w stanie się tak utrzymać, więc już nie mam możliwości pożyczyć pieniędzy na leczenie, bo zresztą są to kolosalne pieniądze, dlatego jestem zmuszona prosić was o pomoc. Mam nadzieję, że pomożecie nam i razem damy radę – wyjaśnia Stępień.

Magda Stępień ujawniła wysokość ALIMENTÓW jakie dostaje od Rzeźniczaka!

Modelka na początku lutego, kiedy dopiero co wyszło na jaw, że jej syn ma nowotwór, zdradziła w rozmowie z serwisem Co Za Tydzień, ile dokładnie dostaje alimentów od Jakuba Rzeźniczaka:

(…) Gdybym miała, sprzedałabym wszystko bez zastanowienia (…). Nie pracuję, od kiedy urodził się Oliwierek, więc nie zarabiam. W ostatnich miesiącach żyłam z 3 tys. alimentów – pożaliła się serwisowi

Magda Stępień

Syn Magdy Stępień w szpitalu. Fot. Instagram/magdalena___stepien