Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję w sprawie aborcji ze względu na wady płodu i uznał ją za niezgodną z polską konstytucją. To wywołało wielkie poruszenie, bo wiele osób zupełnie nie zgadza się z taką decyzją. W kraju odbyły się liczne protesty, na których pojawiły się tysiące osób. Zawrzało także w sieci, gdzie znaczna część osób, w tym gwiazdy i celebryci, jasno wyrazili swój bunt.

Małgorzata Trzaskowska na zdjęciu z siostrą BLIŹNIACZKĄ

Małgorzata Trzaskowska nawiązała do decyzji Trybunału Konstytucyjnego

Do decyzji TK nawiązała także Małgorzata Trzaskowska. Żona prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, zamieściła w mediach społecznościowych bardzo osobisty i emocjonalny wpis.

Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze… Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból – tak straszny ból, że marzysz o tym, żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło – napisała.

Jak zaznaczyła jedynym ludzkim rozwiązaniem, jest dawanie innym wyboru, a nie pozbawiania go możliwości decydowania o własnym życiu.

Jedynym ludzkim rozwiązaniem, w każdym takim przypadku, jest jak najszybsza diagnoza i pozostawienie kobiecie wyboru. TEN WYBÓR leczy z ran szybciej. Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć. Nikt inny. A jest nas wiele, bardzo wiele. Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego Wyboru. To my – kobiety – powinnyśmy walczyć teraz i zawsze, wszelkimi środkami – napisała.

https://www.instagram.com/p/CGsIrbEJQo5/

ZOBACZ TEŻ:

Trzaskowscy zaprosili kamery do domu. Odpowiedzieli na parę prywatnych pytań (WIDEO)

Rafał i Małgorzata Trzaskowscy na premierze sztuki. Żona polityka w modnym płaszczu (ZDJĘCIA)

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy w Częstochowie

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy/fot. FORUM

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy w Gdyni

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy/fot. FORUM