Portal Na Temat poinformował, że Marcelina Zawadzka zamieszana jest w śledztwo Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Chodzi o tzw. karuzelę vatowską. Oprócz niej oskarżonych jest jeszcze osiemnaście osób, które usłyszały zarzut działania w grupie przestępczej. Prowadząca „Pytania na śniadanie” tego zarzutu nie usłyszała, ale oskarżono ją jednak o oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy. Do dwóch zarzutów przyznała się.

Marcelina Zawadzka odniosła się do ZŁOŚLIWEGO komentarza na temat ślubu

Marcelina Zawadzka przyznała się do zarzutów

Była Miss w rozmowie z NaTemat odniosła się do sprawy. Przyznała, że czuje się oszukana i to podwójnie. Najpierw straciła pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, a później biuro księgowe „dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych”.

Jak dowiedział się portal „Plejada” kilka rozpraw już się odbyło, a terminy kolejnych zostały wyznaczone. Marcelina Zawadzka nie pojawiła się na żadnej z rozpraw. Jednak, jak wyjaśniła, Ewa Głowacka – Andler, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu, celebrytka nie ma obowiązku stawiania się na rozprawach.

Pani Marcelina Z. na dotychczasowych rozprawach nie była, ale nie ma żadnego obowiązku stawiania się na nie. Wyjaśnienia złożyła w prokuraturze. Są prowadzone czynności procesowe w stosunku do tych kolejnych oskarżonych, wysłuchiwani świadkowie, ona stawiać się nie musi. (…) Pani Marcelina Z. zadeklarowała, że na razie nie będzie stawiała się na wezwania sądu, także sąd przeprowadza tę rozprawę pod jej nieobecność, co nie znaczy, że na pewnym etapie, gdy np. zajdzie konieczność jej przesłuchania, to się nie stawi – powiedziała „Plejadzie” rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Marcelina Zawadzka została oskarżona o OSZUSTWA podatkowe. Stanie przed sądem?

Ewa Głowacka – Andler dodała też, że Marcelina Zawadzka ma postawione trzy zarzuty, z czego do dwóch się przyznała.

Pani Marcelina Z. ma status osoby oskarżonej. Ma postawione trzy zarzuty. Co do dwóch przyznała się w postępowaniu przygotowawczym przed prokuratorem, a co do jednego nie. Tam jest uszczuplenie podatku, przyjęcie i rozliczenie faktur oraz pranie brudnych pieniędzy. Do tego ostatniego nie przyznała się – powiedziała rzeczniczka.

Marcelina Zawadzka przyznała się – co jej grozi?

Według rzeczniki, Ewy Głowackiej – Andler, Marcelinie Zawadzkiej za stawiane zarzuty może grozić nawet kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Za oszustwo skarbowe (art.56. §2.KKS) grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych. Posługiwanie się tymi fakturami (art.62. §2a KKS) zagrożone jest karą grzywny i karą pozbawienia wolności od 5 dni do 5 lat, a za art. 271a §1KK kara od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli chodzi o pranie brudnych pieniędzy (art. 299 §1 i 5KK), to jest tu kara od roku do 10 lat – powiedziała.

ZOBACZ TEŻ:

Marcelina Zawadzka pokazała GARDEROBĘ. Szafy do samego sufitu!

Marcelina Zawadzka w nonszalanckiej stylizacji. Podkreśliła jej DŁUGIE nogi

Marcelina Zawadzka w makijażu, który będzie HITEM lata

Marcelina Zawadzka wychodzi z TVP

Marcelina Zawadzka/fot. AKPA

Marcelina Zawadzka wychodzi z TVP

Marcelina Zawadzka/fot. AKPA