Sposoby na elektryzowanie się włosów zimą

Zima jest ciężką porą roku dla naszych włosów. Nie dość, że nie służy im mroźna oraz wietrzna pogoda, to jeszcze dodatkowo jesteśmy skazani na noszenie grubych czapek i szalików, od których mogą elektryzować się włosy, a chyba żadna z nas nie lubi tego uczucia.

Jak pielęgnować dłonie zimą?

Od czego elektryzują się włosy?

Elektryzujące się włosy zimą to często wina tego, że w ich głąb wnikają drobinki kurzu oraz cząsteczki włókien pochodzących z nakrycia głowy. Są one naładowane dodatnio, tak jak włosy. Ładunki odpychają się, co prowadzi do elektryzowania. Pamiętajmy, że na to zjawisko narażone najbardziej są włosy zniszczone i przesuszone, dlatego bardzo ważna jest ich pielęgnacja. Stają się one na nie podatne również na skutek przebywania w przegrzanych i suchych pomieszczeniach.

Masz problem z elektryzowaniem się włosów zimą?

Kosmetyki na elektryzujące się włosy – jakich używać?

W pielęgnacji ważne jest używanie odpowiednich produktów. Szampon na elektryzujące się włosy powinien mieć neutralne pH, zawierać ceramidy i proteiny. Podczas mycia, warto wykonać delikatny masaż opuszkami palców. Okrężne ruchy pozwolą poprawić ukrwienie skóry głowy. Nie przesadzajmy z szamponami bogatymi w silikony – używajmy ich jedynie od czasu do czasu, nie każdego dnia. Odżywka do włosów elektryzujących się powinna zawierać emolienty. Te substancje są odpowiedzialne za ich nawilżenie. Odżywkę nakładajmy zawsze po umyciu włosów i dokładnie spłukujmy. Kiedy używamy suszarki, stosujmy zimny strumień powietrza. Przyda się funkcja jonizacji – przeciwdziała elektryzowaniu się włosów. Pamiętajmy również o peelingu skóry głowy i włosów.

Elektryzujące się włosy – domowe sposoby

Problem możemy zwalczyć również domowymi sposobami. Świetnie sprawdzają się maski m.in. z oliwy z oliwek, oleju kokosowego, soku z cytryny. Na końcówki możemy zastosować krem do rąk lub balsam do ciała, co pozwoli w ujarzmieniu fryzury. Szybkim sposobem na elektryzujące się włosy jest zwilżenie dłoni i przesunięcie jeszcze mokrą po ich powierzchni. Możemy również spryskać grzebień lub szczotkę odrobiną lakieru do włosów. Pomaga płukanie włosów w occie jabłkowym lub wodzie gazowanej.

Masz problem z elektryzowaniem się włosów zimą?

Szczotka do włosów elektryzujących się – jaka powinna być?

Powinniśmy używać szczotek z naturalnego włosia. Skutecznie zapobiegają one elektryzowaniu się włosów zimą. W przypadku gdy czeszemy je grzebieniem, wybierajmy te drewniane, o szerokim rozstawie zębów. Ważne jest również to, aby nie wycierać włosów szorstkim ręcznikiem, lepiej używać bawełnianych materiałów i jedynie delikatnie odsączać z nich włosy po umyciu.

Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów?

Warto czapki, szaliki i swetry po praniu płukać w płynie zmiękczającym. Dzięki temu w mniejszym stopniu będą powodować elektryzowanie włosów. Wybierajmy ubrania z naturalnych, przewiewnych włókien.

Stosując się do powyższych rad, twoje włosy powinny mniej się elektryzować zimową porą. Czapki i szaliki nie będą im straszne!

Masz problem z elektryzowaniem się włosów zimą?