Meghan Markle ma wiele przyjaciół z „dawnych czasów”. Jedną z bliskich jej osób była Jessica Mulroney. Projektantka mody brała udział w jej amerykańskim baby shower, nie zabrakło jej na królewskim ślubie. Ostatnio stała się bohaterką skandalu. Podobno była księżna nie chce się już z nią przyjaźnić.

Meghan Markle musi zmierzyć się z kolejną krytyką bliskich. Tym razem wypowiedziała się była przyjaciółka

Meghan Markle zerwała przyjaźń z Jessicą Mulroney

Jessica Mulroney zyskała ostatnio dużą popularność, pracowała w telewizji i była gospodynią własnych programów. Straciła jednak swoją posadę, gdy została publicznie oskarżona o rasizm.

Zaczęło się od tego, że influencerka i czarnoskóra aktywistka, Sasha Exeter, poprosiła Jessikę, aby zaangażowała się w walkę z rasizmem. Ta odmówiła, a jednocześnie miała kontaktować się z markami, aby nie współpracowały z Sashą.

Otwarcie mówiłam, że chcę, aby moi koledzy udzielający się w sieci przemówili, wstali i użyli swojego głosu, aby pomóc w walce w tej wojnie rasowej. W żadnym wypadku nie nazywam Jessiki rasistką, ale jest ona bardzo świadoma swojego bogactwa, swojej siły i „białych przywilejów”, wynikających z jej koloru skóry (…) Z łatwością rozsiewa też groźby. Stwierdziła, że porozmawia z markami i firmami, z którymi potencjalnie mogłam pracować. Jak można grozić samotnej, czarnoskórej matce w czasie pandemii? – powiedziała w nagraniu.

Meghan i Harry zaliczyli WTOPĘ – może powinni zatrudnić kogoś, kto się NA TYM zna?

Jessica przyznała się do błędu i przeprosiła. Meghan jednak nie chce mieć już z nią kontaktu…

Jak część z Was już wie, Sasha Exeter i ja pokłóciłyśmy się. Ona słusznie oskarżyła mnie o niewystarczające angażowanie się w trudną dyskusję na temat rasy i nierówności we współczesnym społeczeństwie. Wzięłam to do siebie osobiście i wiem, że to było złe. Przeżyłam osobiste doświadczenia z moją najbliższą przyjaciółką, kiedy to kwestie rasowe były dominujące.

Ciocia księcia Harry’ego mówi, że probówała POMÓC Meghan Markle

Jak podaje „Page Six” Meghan tylko czekała na powód, aby przestać się przyjaźnić z Jessiką, która lansowała się na znajomości z księżną.

Ich przyjaźń zdecydowanie nie jest tym, czym była. I tak naprawdę, jak możesz mieć bliską przyjaźń, skoro jedna osoba zasadniczo robi na niej karierę? – podaje informator.

Meghan Markle podczas meczu tenisa

Meghan Markle podczas meczu tenisa fot. Forum, Zuma Press

Meghan Markle, Jessica Mulroney

Meghan Markle i Jessica Mulroney fot. Forum/Planet