Informacja o odejściu Moniki Olejnik (59 l.) z Radia Zet bardzo zaskoczyła Internautów. Okazało się, że na miejsce dziennikarki przyjdzie kolega z konkurencyjnej stacji, Konrad Piasecki, który od lat był związany z Radiem RMF.Fm.

Dlaczego Monika Olejnik odeszła z Radia Zet?

Na tę chwilę nie znamy wszystkich szczegółów. Wiadomo jedynie, że zaproponowano jej nowe warunki współpracy, na które się nie zgodziła.

Zobacz też: Monika Olejnik miała wypadek samochodowy!

W rozmowie z portalem Wirtualne Media, redaktor naczelny Radia ZET Jarosław Paszkowski, przekonywał, że:

Naszym celem jest kultywowanie najwyższych standardów dziennikarstwa i zapewnienie słuchaczom atrakcyjnej, nietuzinkowej oferty programowej. Chcemy wnieść nową energię i spojrzenie do formuły programów społeczno-politycznych, zachowując charakterystyczną dla stacji dociekliwość i neutralność w przedstawianiu kluczowych dla Polaków tematów. Mamy nadzieję, że zmiany te spełnią oczekiwania naszych aktualnych i przyszłych słuchaczy.

Bardzo wysoko cenimy dorobek i warsztat Moniki. Na antenie Radia ZET jest przestrzeń dla wielu wybitnych osobowości z korzyścią dla słuchaczy. Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało.

Zobacz też: Monika Olejnik jak zwykle postawiła na oryginalność (FOTO)

Olejnik nie zdradza na razie, gdzie można ją będzie jeszcze usłyszeć, bądź zobaczyć. W zagadkowy sposób skomentowała jednak doniesienia na swój temat na Facebooku:

Odpowiadając na tysiące pytań i fantastycznych pozdrowień: Mam wspaniałe wspomnienia, ciekawe pomysły 🙂 Dlatego śpię spokojnie i czuję się dobrze. W życiu ważny jest honor.

Co myślicie na ten temat? Czy Piasecki sprawdzi się na jej miejscu?

Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet! Co wpłynęło na tę decyzję?

Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet! Co wpłynęło na tę decyzję?

Monika Olejnik odchodzi z Radia Zet! Co wpłynęło na tę decyzję?