Szósty odcinek Must Be The Music 2016. Tylko Muzyka za nami! Kto przeszedł dalej? Kto najbardziej zdenerwował jurorów? A kto okazał się największą niespodzianką?

W najnowszym odcinku programu pojawiła się między innymi słynna Paulina Lenda, która była jedną z laureatek Mam Talent. Według fanów występ oraz jej zespołu Kruki przejdzie do historii programu!

Zobacz więcej: Must be The Music 2016: 5 odcinek ZUPEŁNIE zaskoczył!

Pierwszym na scenie był zespół James B. & Friends. Wokalista James Brierley pochodzi z Manchesteru, a na co dzień mieszka w Polsce. 72-latek zauroczył jury wykonaniem Still Got the Blues z repertuaru Gary’ego Moora.

Werdykt? 4xTAK!

Kora powiedziała:

Jestem zachwycona wami. Nie analizuję. Pan może uczyć śpiewu. Bez żadnych zarzutów.

Nasz coniedzielny koncert czas zacząć! Na naszej scenie James B. & Friends: "Still Got The Blues (For You)" z repertuaru G. Moore’a. Grają od roku, zagrali 6 koncertów. Zespół działa przy gminnym ośrodku kultury. James B. & Friends to sześciu polskich muzyków i wokalista James Brierley z Manchesteru, który obecnie mieszka w Polsce. Muzyk wywodzący się z muzycznego środowiska Manchesteru, gdzie grał muzykę Rhythm & Blues. Repertuar zespołu James B. & Friends to znane standardy muzyki Rhythm & Blues oraz znane, covery, które wykonywane na żywo podczas koncertów trafiają w gust publiczności.Jak Wam się podoba ten polsko-angielski zespół?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

James B. & Friends

Zobacz więcej: Must be The Music 2016: Poznaj wykonawców z 4 odcinka!

19-letnia Marlena (MIKA) Stangryciuk wystąpiła na scenie programu z coverem Co mi Panie dasz, który pochodzi z repertuaru zespołu Bajm. Mimo że jej występ spodobał się publiczności, to „TAK” otrzymała jedynie od Kory:

Postarałaś się bardzo, masz temperament, jesteś inteligentna, masz dużą swobodę i staraj się. Tylko wiesz, nie musisz brać Beaty, bo Beata ma dużo silniejszy głos.

Ela Zapendowska powiedziała, że:

Jak śpiewałaś te góry, to ja się tak męczyłam bardzo. Cierpiałam.

Marlena ( MIKA ) Stangryciuk ; ]] na scenie #MBTM11 wykona utwór „Co mi Panie dasz" z repertuaru zespołu Bajm. Marlena Mika Stangryciuk ma 19 lat, mieszka z rodzicami w miejscowości Hruszów. Aktualnie uczy się na asystenta osoby niepełnosprawnej. Występuje na różnych festiwalach i koncertach, udziela się również charytatywnie swoje życie wiąże z muzyką, która jest dla niej bardzo ważna w planach ma nagranie płyty.Co sądzicie o jej występie?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Marlena (MIKA) Stangryciuk

Zobacz więcej: Must be The Music 2016: Posłuchaj uczestników 3 odcinka!

Ukraiński zespół AKORD wystąpił z ukraińskim utworem ludowym Oh czyj to kiń stojit. Ich występ a capella wywołał burzę oklasków wśród całej widowni! Werdykt? 4xTAK!

Zespół AKORD: "Oh czyj to kiń stojit" ukraiński utwór ludowy. Accord to męski kwartet wokalny. Stworzony od 1998 roku przez amatorów śpiewu zespołowego – studentów Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu. W roku 2004 uzyskał status zespołu zawodowego Tarnopolskiej filharmonii obwodowej. Ich repertuar liczy blisko 200 dzieł.Będzie 4XTAK?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

AKORD

Kolejnymi muzykami, którzy wystąpili na scenie byli Rootz Fyah. Zespół reggae przypadł do gustu jedynie Korze. Tymon Tymański powiedział, że:

To brzmiało tak dość po polsku i zubożone było.

Rootz Fyah w utworze "Rootz Fyah". Początki zespołu sięgają 2012, ale obecny skład ma za sobą dopiero kilka koncertów. „Utwory zespołu są niczym podróż, która prowadzi do wnętrza duszy, wypełniona przemyśleniami nad sensem istnienia i radością z życia. Za teksty odpowiedzialny jest lider grupy, który wierzy w zbawienną moc muzyki Reggae…”Czujecie tę pozytywną energię?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Rootz Fyah

Kolejnym wokalistą, który pojawił się na scenie, był Piotr Piekiełko. Piosenkarz zaśpiewał utwór You Shook Me all Night Long z repertuaru AC/DC. Występ Piotrka bardzo spodobał się Korze, która powiedziała:

Dałeś sobie radę świetnie! Dałabym Ci cztery „TAK-i”, ale nie mam wpływu…

Nie zgodził się z nią Adam Sztaba, który powiedział:

Jedno nie jest ok. Bo jest za dużo błędów dla mnie. Jest to za świeże, za nieczyste. Jesteś bardzo interesujący.

Werdykt? 3xTAK, na NIE był jedynie Sztaba.

Piotr Piekiełko wykonuje utwór "You Shook Me All Night Long" z repertuaru zespołu AC/DC. Jest weganinem, dziennie je…

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Piotr Piekiełko

YUUKI, która wystąpiła ze swoim utworem Rosnę, została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez jurorów, jak i publiczność. W jej twórczości słychać wpływy islandzkie. Wszystko dlatego, że piosenkarka od dłuższego czasu mieszka w tym państwie i pokochała tę kulturę.

Jak sama twierdzi:

Jestem wariatką. Tego się nie da ukryć!

Tymon po jej występie stwierdził, że:

U mnie masz duży plus za własny podkład. Trochę manierycznie dla mnie.

Tylko Kora powiedziała, że:

Jesteś zjawiskowa na scenie, malownicza, jeśli jeszcze podczyścisz albo pozbędziesz się takich wokaliz.

Werdykt? 3xTAK, oprócz Kory, która była na „nie”.

YUUKI wykona własny utwór "Rosnę". Yukki uwielbia szyć, ma nawet własną markę handmade. Jakiś czas temu wyjechała do Islandii nagrać teledysk, podjęła jednak spontaniczną decyzję, aby poznać ten kraj lepiej i zostać na dłużej. Podróżowała po wyspie autostopem, poznając tamtejszą kulturę. Dostała tam propozycję trasy koncertowej. Jaki będzie werdykt Jury?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

YUUKI

Kolejnym zespołem, który pojawił się na scenie była kapela MIKE I Epicentrum. Choć chłopaki grają ze sobą dopiero od roku, to zdołali już zagrać ok. 40 koncertów. Jurorzy byli zachwyceni, co wyraźnie zdziwiło i zirytowało Adama. Znany dyrygent powiedział:

Ja mam wrażenie, że my czegoś innego słuchaliśmy. Ani brzmienia, ani utworu… a tekst? Boże!

Wszyscy jurorzy, oprócz Sztaby, byli na TAK.

MIKE I Epicentrum w utworze "Teksański żar". Grają razem od roku. Zagrali ok. 40 koncertów. Dopiero docierają się pod względem muzycznym.Co o nich sądzicie?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

MIKE I Epicentrum

Następnym wokalistą, który pojawił się w programie był 14-letni Piotr Zubek. Trzeba przyznać, że chłopak ma „kawał wokalu” jak na taki wiek! Najbardziej pociągają go utwory z lat 40., 50. oraz 60.. Występ młodego artysty zachwycił jurorów:

Tymon:

Dodałeś od siebie taką rockową górkę! Super!

Kora:

Frazujesz bosko. Tego się nie można nauczyć. Śpiewasz po prostu jak nikt w tym kraju. No nikt!!

Adam Sztaba:

Kawał wokalu! Cudownie!!

Ela Zapendowska:

Ty się mało popisujesz. To jest takie mimochodem, nonszalanckie i przez to jest takie cudne…

Werdykt? Łatwy do przewidzenia! Oczywiście 4xTAK!

PIOTR ZUBEK: "The Lady Is A Tramp" z repertuaru F. Sinatry. Piotr mieszka w Warszawie. W wolnych chwilach robi witraże i ozdoby ze szkła. Uważa, że w śpiewie wyróżnia go feeling. To interpretacja tekstu jest dla niego najważniejsza, nie zaś "wykrzyczenie" piosenki. Jest bardzo konserwatywnym wokalistą najbardziej interesuje się polskimi utworami z lat czterdziestych, pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Jak oceniacie jego głos?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

PIOTR ZUBEK

Wokalistką, która zadziwiła jurorów była Joanna Gośniowska-Budzisz. Jej wspaniała aria operowa. O dziwo, nie jest profesjonalną wokalistką, co zaszokowało jury:

Tymon zapytał:

Czemu pani nie śpiewa zawodowo? Co pani robi w kuchni?

Ela Zapendowska musiała docenić zdolności artystki:

Nie cierpię operetki, ale nie sposób nie docenić pani umiejętności.

Jedynie Kora była na „NIE”. Wokalistka stwierdziła, że:

To ma być takie motywujące „NIE”. Ma pani możliwości. Pani jest nieprzeciętny amator.

Panie i Panowie przed Wami Joanna Gośniowska-Budzisz wykona arię Sylwii z operetki "Księżniczka Czardasza" I. Kálmána. Joanna obecnie zajmuje się domem. Jej Mąż jest marynarzem, więc z codzienną rzeczywistością mierzy się sama. Pasjonuje się rysowaniem, pisze teksty i komponuje muzykę. Interesuje się historią, geografią i psychologią.Jak Wam się podobał ten głos?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Joanna Gośniowska-Budzisz

Kolejną wokalistką, która pojawiła się w programie była Sandra Mika. Piosenkarka występowała już wcześniej w The Voice of Poland, gdzie zachwyciła tamtejszych jurorów. Czy także było tym razem?

Jak najbardziej! Artystka wraz z zespołem wykonała własny utwór Miłość. Wykonanie spodobało się wszystkim… oprócz Kory.

Brawurowo odśpiewany, brawurowo zagrany, ale ja tego nie trawię tak, że to się w pale nie mieści!

Wtórował jej Adam, choć mimo wszystko, zdecydował się dać im szansę przejścia do następnego etapu.

Archaiczne niestety i wokal mi się podobał najmniej. Ale jestem z wami.

Sandra Mika na naszej scenie występuje w towarzystwie czwórki wspaniałych muzyków studiujących na Akademii Jazzu i Muzyki rozrywkowej w Katowicach oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu.Jak Wam się podoba?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Sandra Mika

Duet Pameli Zarzyckiej i Krzysztof Herian wykonał utwór Hello z repertuaru Adele. Mimo że utwór jest bardzo trudny do wykonania, to młoda wokalistka zdecydowanie sobie z tym poradziła.

Kora powiedziała:

Trudne przedsięwzięcie, ale z tarczą. Wy jesteście oboje bardzo dobrzy. Wszystko się tutaj klei.

Tymon Tymański stwierdził, że:

Fajne jest to, że tutaj nie można się dopieprzyć do niczego. Fajny, niski, altowy głos. Ty sobie też radzisz chłopaku!

Werdykt? 4xTAK!

Pamela Zarzycka i Krzysztof Herian: "Hello" z repertuaru Adele. Grają razem od kilku miesięcy, to będzie ich debiut w takim składzie na dużej scenie. Zwykle grywają na małych imprezach przy okazji uroczystości typu zakończenie sezonu, urodziny klubu. Przeważnie akustycznie.Uważacie, że to udany debiut na dużej scenie?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Pamela Zarzycka i Krzysztof Herian

Kolejnymi artystami, którzy pojawili się scenie, był muzycy z zespołu P.A.G.E z Rymanowa. Ich nazwa oznacza Pasję, Artyzm, Groove, Energię.

Wykonanie chłopaków bardzo podzieliło jury, a wszystko dlatego, że ich cover Gdybyś kochał, hej… z repertuaru zespołu Breakout bardzo różnił się od oryginału. A szkoda, bo chłopaki naprawdę dali czadu!

Adam stwierdził, że:

Zupełnie zarzuciliście oryginał.

Nie zgodziła się z tym Kora, która powiedziała:

Na pewno by się zespół Breakout nie obraził o takie wykonanie.

Werdykt? Remis: Kora i Tymon na TAK, Sztaba i Zapendowska na NIE.

Zespół PAGE Rock z Rymanowa, dla nas wykonają utwór "Gdybyś kochał, hej…" z repertuaru zespołu Breakout. Zespół powstał w 2013 roku. P.A.G.E , czyli Pasja, Artyzm, Groove, Energia. P.A.G.E. Nazwa zostaje zaczerpnięta z dawnego zespołu wokalisty Jakuba, któremu nie było dane wyjść z garażu. Zgrany kwintet zapisuje nową stronę swej historii w rozdziale… Jak Wam się podoba ta wersja?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

PAGE Rock

Bardzo dobrze zaśpiewała Patrycja Mizerska, która wykonała utwór A Song For You z repertuaru Christiny Aguilery. Występ spodobał się jurorom.

Elżbieta Zapendowska powiedziała, że:

Za dużo melizmatów, bo gubi się trzon tego utworu. Poza tym fantastycznie! Dużo umiesz!

Tymon Tymański wtórował jej, mówiąc:

Było dużo bardzo sensownych dźwięków i fraz.

Wszyscy jurorzy byli na „TAK”!

Patrycja Mizerska: "A Song For You" z repertuaru H. Hancocka i Ch. Aguilery. Patrycja mieszka w Gdańsku w domu studenta przy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, gdzie studiuje na kierunku wokalno-aktorskim na specjalności-musical. Gra w trzech zespołach rockowych. Pozytywna, energiczna nastolatka z mroczną duszą. Wrażliwa i towarzyska, podąża za zasadą „jak nie drzwiami to oknami”.Ile razy dostanie TAK?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Patrycja Mizerska

Następnym artystą, który wystąpił na scenie był Kuba Jurczak. Młody gitarzysta wykonał utwór The Crank z repertuaru Piotra Resteckiego, który także występował kiedyś w Must Be The Music.

Jurorzy byli zachwyceni jego występem. Tymon powiedział, że:

Znakomite wykonanie, masz wielki talent!

Ela zażartowała, mówiąc, że:

Bardzo to cieszy człowieka w podeszłym wieku, że taki szczawik tak gra.

Werdykt? Oczywiście 4xTAK!

Kuba Jurczak Guitar: "The Crank" z repertuaru P. Resteckiego. Kuba jest uczniem LO w Pilicy. Nie ma możliwości chodzenia do szkoły muzycznej. Gra w miejscowej drużynie piłki nożnej, zawsze w rękawiczkach, aby chronić palce. Wygrał kilka ogólnopolskich konkursów recytatorskich. Co sądzicie o jego muzyce?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Kuba Jurczak

Zobacz więcej: Must be the Music – 2. półfinał (FOTO)

Ula Issel, która następna pojawiła się na scenie, zaśpiewała utwór Szare miraże z repertuaru zespołu Maanam. Czy aranżacja spodbała się Korze? Na pewno wykonanie nie przypadło do gustu Adamowi i Eli, którzy od razu byli na NIE.

Tymon jednak powiedział, że:

Głos masz fajny, jesteś ładna, ale musisz pracować nad emisją

Kora ironizowała w trakcie występu, mówiąc:

„Fajny” ma aranż.

Dodatkowo powiedziała, że:

Nie jesteś w stanie użyć tego głosu tak, jak ja, bo masz beznadziejny podkład. Aranż beznadziejny, ale się obroniłaś.

Mimo wszystko zgodziła się dać jej szansę dostania się do następnego etapu.

Ula Issel: "Szare miraże" z repertuaru zespołu Maanam. Mieszka we Wrocławiu. Pracuje w agencji koncertowej. Pomaga przy organizacji koncertów. Skończyła dzienne studia na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Ukończyła sześcioletnią szkołę muzyczną I stopnia na skrzypcach, szkołę Muzyczną II stopnia na saksofon. Instrumenty jednak nie dają i nigdy nie dawały jej tyle radości, co śpiew. Obecnie studiuje dziennie Dziennikarstwo Muzyczne, co daje jej ogromną satysfakcje. Nie wyobraża sobie przyszłości bez muzyki, która cały czas towarzyszy jej, nawet na ukochanym kierunku studiów.Jak myślicie czy Korze spodoba się taka wersja jej piosenki?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Zobacz więcej: KORA JACKOWSKA W (NIE)ZGODZIE Z TRENDAMI

Luiza Farouni zaśpiewała utwór Dernière danse z repertuaru Indili. Młoda wokalistka przyjechała do programu z Rudy Śląskiej. Jej wykonanie zachwyciło jury. Adam Sztaba powiedział, że:

Nie zgub tej prostoty i dużo pracuj.

Ela stwierdziła, że:

Zaśpiewałaś jak piękna Luiza. Pięknie zaśpiewałaś! Masz duża muzykalność, śpiewasz czyściutko.

Na pewno o niej jeszcze nie raz usłyszymy!

LUIZA FAROUNI: "Dernière danse" z repertuaru Indili. Kocha dobre kino, sporty zimowe, jest fanką piłki nożnej, a w szczególności drużyny Realu Madryt, oprócz tego kocha piec i gotować. „Muzyka to całe moje życie, towarzyszy mi przy każdej okazji: gotowaniu, uczeniu, a nawet odpoczywaniu”.

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

LUIZA FAROUNI

Ostatnimi muzykami, którzy pojawili się na scenie był zespół Paulina Lenda & Kruki . Wokalistka, znana z Mam Talent, zachwyciła swoją barwą w utworze High.

Po jej występie Ela od razu powiedziała:

Niesamowity wokal masz, Paulina. Jestem pod wrażeniem waszego występu!

Kora powiedziała:

A ja jestem rozczarowana właśnie wokalem, bo jest bardzo manieryczny, nie do zrozumienia. To jedno NIE jest po to, by to wyczyszczać, podciągnąć.

Werdykt? 3XTAK, Kora na „NIE”.

Zgadzacie się z werdyktem? Jak oceniacie jej występ?

Czas na ostatni wykon dzisiejszego odcinka przed Wami Paulina Lenda & Kruki: "High" Czwórka muzyków tworzących formację „Paulina Lenda & Kruki” to przede wszystkim dobrzy przyjaciele. Znają się naprawdę długo, dzięki czemu na scenie rozumieją się bez słów i porozumiewają tylko za pomocą dźwięków i spojrzeń. Twórczość zespołu można określić, jako szeroko pojętą muzykę rockową, z elementami grunge'u, psychodeli i blues-rocka. Rockowe brzmienie gitary, w połączeniu z funkowym basem, jazzującym, utrzymującym groove perkusistą i wokalistką o soulowym zacięciu – to właśnie Wilczyca i Krucza wataha.Zgadzacie się z werdyktem?

Opublikowany przez Tylko muzyka na 10 kwietnia 2016

Paulina Lenda & Kruki

Zobacz więcej: Paulina Lenda z Mam Talent śpiewa Fever [VIDEO]

To już ostatni zespół tego odcinka. Macie swojego faworyta?

Must Be The Music: 6 odcinek powalił na kolana! POWRÓT Pauliny Lendy! (VIDEO)

Must Be The Music: 6 odcinek powalił na kolana! POWRÓT Pauliny Lendy! (VIDEO)